Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (27-28 березня 2023 року)

104-те офіційне засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (далі – Комітет) відбулось 27 – 28 березня 2023 року в м. Женеві, Швейцарська Конфедерація.

Відповідно до порядку денного члени Комітету взяли участь у процедурі огляду за статтею 18.6 Угоди про сільське господарство, розглянули нотифікації щодо доступу до ринку, внутрішньої підтримки та експортної конкуренції, обговорили спільну пропозицію Аргентини, Еквадору, Колумбії, Парагваю та Уругваю щодо функціонування Ради СОТ з торгівлі товарами та її допоміжних органів (JOB/AG/238/Rev.1), пропозицію щодо оновлення переліку найменш розвинених членів СОТ та членів СОТ, що розвиваються, які є нетто-імпортерами продовольства, питання імплементації Рішення міністрів про адміністрування тарифних квот (WT/MIN(13)/39 - WT/L/914), Декларації міністрів про негайну відповідь на загрози для продовольчої безпеки (WT/MIN(22)/28 – WT/L/1139), Декларації міністрів про відповідь СОТ на пандемію COVID-19 та готовність до майбутніх пандемій (WT/MIN(22)/31 – WT/L/1142).

Під час обговорення запитань, поставлених РФ до Австралії, ЄС, Ісландії, Канади, Нової Зеландії, Норвегії, Сполученого Королівства, США, Японії, українська делегація поінформувала членів Комітету про наслідки повномасштабної війни, яку веде РФ проти України, надала коректну інформацію стосовно функціонування чорноморського зернового коридору та висловила вдячність державам-партнерам за підтримку України і зусилля зі збереження заснованого на правилах багатостороннього порядку. Члени СОТ, у свою чергу, висловили підтримку суверенітету і територіальній цілісності України та засудили російську збройну агресію проти України та її народу.

У рамках обговорення питань стосовно заходів Індії з накопичення запасів продукції та обмеження експорту пшениці й рису українська делегація висловила занепокоєння політикою з формування державних запасів, яку проводить Індія, та наголосила на необхідності дотримання вимог Угоди про сільське господарство при запровадженні заходів, що обмежують експорт відповідної продукції.

Під час розгляду питань імплементації Декларації міністрів про негайну відповідь на загрози для продовольчої безпеки, Декларації міністрів про відповідь СОТ на пандемію COVID-19 та готовність до майбутніх пандемій, обговорення виступів представників  Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP) і Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) українська делегація подякувала міжнародним організаціям за допомогу, що надається Україні для подолання наслідків війни, та поінформувала про гуманітарну ініціативу “Зерно з України”.

На засіданні було схвалено заявку Тонго про приєднання до переліку найменш розвинених членів СОТ та членів СОТ, що розвиваються, які є нетто-імпортерами продовольства. Рішення про приєднання Нігерії до зазначеної категорії країн планується прийняти на наступному засіданні Комітету.

Членам Комітету не вдалось схвалити звіт за результатами першого трирічного огляду дії Рішення міністрів про адміністрування тарифних квот на цьому засіданні. Деякі члени зазначили на необхідності проведення додаткових внутрішніх консультацій з зазначеного питання.

На засіданні було розглянуто спільну пропозицію Аргентини, Еквадору, Колумбії, Парагваю та Уругваю щодо функціонування Ради СОТ з торгівлі товарами та її допоміжних органів (JOB/AG/238/Rev.1). Члени СОТ в цілому позитивно оцінили зазначений документ і погодились з необхідністю його подальшого обговорення на засіданнях відповідних органів СОТ.

Комітет СОТ з питань сільського господарства – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з питань торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов’язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json