Міністерство економіки України

Меню

Огляд торговельної політики Грузії

19 та 21 січня 2016 року відбулося засідання Органу СОТ з огляду торговельної політики, під час якого було проведено 2-й огляд торговельної політики Грузії.

Учасники обговорили звіти, підготовлені Урядом Грузії та Секретаріатом СОТ, консолідовані запитання та відповіді до розділів зазначених звітів. Це сприяло кращому розумінню основних напрямів торговельної та інвестиційної політики Грузії за час, що минув з дати попереднього огляду у 2009 році, а також викликів, які постають перед Грузією в даний час.

Голова грузинської делегації, заступник Міністра економіки та сталого розвитку Г. Арвеладзе, в ході обговорення надав державам-членам СОТ детальну інформацію про реформи, здійснені у торговельній політиці країни протягом 2009-2014 років. За період між оглядами економіка Грузії продемонструвала відносно стабільні темпи зростання ВВП, покращення позицій у міжнародних рейтингах легкості ведення бізнесу, спроможність вирішувати проблемні питання завдяки зваженій макроекономічній політиці.

Як і під час попереднього огляду, держави-члени відзначили досягнення Грузії у забезпеченні відкритості, прозорості та передбачуваності торговельного та інвестиційного режимів, подальшого спрощення митних процедур. Так, ставка тарифу в режимі найбільшого сприяння у розмірі 2% в Грузії є однією з найнижчих в світі, і майже з 80 відсотків грузинського імпорту не стягується мито.

Грузія реалізувала значну кількість реформ, спрямованих на впорядкування, лібералізацію та спрощення торгівлі. Члени привітали ратифікацію Грузією Угоди про спрощення процедур торгівлі (TFA), що може сприяти посиленню ролі Грузії як «транзитного коридору» в цьому регіоні. Грузія стала першою країною, яка в рамках цієї Угоди підтвердила СОТ виконання зобов’язань категорій “В” та “С”.

Крім того, в даний час Грузія розглядає можливості приєднання до угод СОТ про державні закупівлі та інформаційні технології, що буде значним внеском у діяльність СОТ та сприятиме залученню інвестицій.

Члени також оголосили про підтримку курсу Грузії на євроінтеграцію, підкреслили прогрес, досягнутий Грузією у проведенні реформ у рамках ПВЗВТ Грузія-ЄС, висловили сподівання на покращення торговельного та інвестиційного середовища в країні в результаті виконання зобов’язань в рамках ПВЗВТ Грузія-ЄС, а також позитивно оцінили ініціювання Грузією процедур з приєднання до Пан-Євро-Середземноморської конвенції про правила походження.

Позитивно були оцінені реформи у фіскальному секторі, зокрема зміни у податковому та митному режимах, які значною мірою обумовлені зобов’язаннями Уряду з гармонізації законодавства Грузії з acquis communautaire ЄС. Представник ЄС відзначив значний прогрес у зв’язку з політикою конкуренції, особливо з точки зору державної підтримки (субсидіювання), і висловив задоволення створенням системи оповіщення, яка забезпечує інформацію по кожній державній допомозі.

Ураховуючи значні досягнення Грузії в торговельній та економічній політиці за період між оглядами, на заході було також окреслено сфери, які мають значний потенціал для забезпечення подальшого розвитку – це, зокрема: туристичний сектор, який має широкі можливості для залучення туристів і потребує вирішення технічних питань стосовно впровадження порталу електронних віз (e-visa portal) для осіб, які бажають відвідати Грузію; удосконалення регуляторної політики у сфері харчової безпеки; телекомунікаційна сфера, зокрема питання розподілу частот; вплив положень нового Податкового кодексу на діяльність інвесторів в Грузії.

Продовження проведення структурних реформ у Грузії посилить спроможність країни долати виклики, сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій, диверсифікації промислового виробництва, зростанню продуктивності, збільшенню експорту і, таким чином, може забезпечити подальше стале зростання.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json