Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Торговельний захист / Захист на зовнішніх ринках / Повідомлення для українських експортерів
Меню

Повідомлення про продовження призупинення Британією заходів стосовно імпорту прокату з України

Уряд Великої Британії продовжив призупинення заходів щодо імпорту гарячекатаного плоского та рулонного прокату з України ще на 12 місяців. Про це, зокрема, повідомляється на сайті британського уряду. Таке рішення дозволить тимчасово лібералізувати торгівлю щодо певних українських товарів для підтримки економіки України.

Детальніше: заходи торговельного захисту щодо імпорту гарячекатаного листового прокату та рулонної сталі з України були призупинені з серпня 2022 року, а призупинення мало закінчитися 30 травня 2023 року.

Водночас, 24 березня 2023 року Україна зареєструвалась в якості заінтересованої сторони та надала свої коментарі у рамках справи щодо зазначеного питання.

30 травня 2023 року Уповноважений орган з питань торговельного захисту Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії опублікував свої Рекомендації щодо продовження терміну призупинення дії антидемпінгових заходів щодо певної продукції зі сталі походженням з України ще на 12 місяців (з 30 травня 2023 року). У своїх початкових висновках згаданий Уповноважений орган запропонував продовжити заходи щодо імпорту з Китаю, Росії, Бразилії та Ірану, але скасувати їх для України.

Додатково: збереження та сприяння лібералізації доступу українських товарів на зовнішні ринки, зокрема шляхом забезпечення діалогу щодо подальшого призупинення чи скасування заходів торговельного захисту по відношенню до української продукції, залишається одним із пріоритетних питань Мінекономіки.

На постійній основі проводиться комплексна робота щодо підтримки та захисту інтересів вітчизняних товаровиробників на зовнішніх ринках в рамках антидемпінгових, антисубсидиційних та захисних розслідуваннях, зокрема, щодо: скасування застосування США антидемпінгових заходів до низки виробів української металургії; звільнення Канадою від сплати антидемпінгового мита щодо імпорту товарів походженням з України; перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту до Республіки Корея феросилікомарганцю у зв’язку із закінченням строку їх застосування; спливу терміну антидемпінгових заходів в Арабській Республіці Єгипет, накладених на імпорт сталевої арматури; компенсаційних мит, встановлених Мексикою на імпорт сталевих труб безшовних.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json