Головна / Діяльність / Співробітництво з НАТО / Річні національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО (РНП)
Меню

Про річні національні програми під егідою Комісії Україна - НАТО

Основоположними документами, що визначають відносини між Україною та НАТО на сучасному етапі, є Хартія про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору (09.07.1997) і Декларація про доповнення Хартії про особливе партнерство (21.08.2009).

Відносини Україна-НАТО були започатковані значно раніше – у 1991 році, коли Україна, здобувши незалежність, приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва (з 1997 року перетворена у Раду Євроатлантичного партнерства). Україна першою серед держав СНД приєдналася до Програми НАТО «Партнерство заради миру» (08.02.1994).

Поглиблення інтеграції з НАТО та ЄС - пріоритетний напрям державної політики, закріплений у Конституції України. Виконання реформ на шляху до цього має стати основою для отримання Україною Плану дій щодо членства в Альянсі.

12 червня 2020 року Україна отримала статус партнера НАТО із розширеними можливостями.

Ключовим інструментом здійснення реформ в Україні є річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО (РНП), які розробляються з 2009 року. РНП затверджуються Президентом України.

24.02.2021 №72 Указом Президента України від «Про річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО» затверджено Положення про розроблення річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json