Міністерство економіки України

Меню

План проведення оглядів торговельної політики членів СОТ у 2021 році

 

Дата проведення

Найменування члена СОТ

Дата визначається

Економічне співтовариство країн Центральної Африки (Economic Community of Central African States) - Республіка Камерун, Центральноафриканська Республіка, Республіка Чад, Республіка Конго, Габонська Республіка

6, 8 січня

Республіка Індія[1]

27, 29 січня

Республіка Нікарагуа

15, 17 лютого

Республіка Союз М’янма

3, 5 березня

Королівство Саудівська Аравія[1]

17, 19 березня

Монгольська Народна Республіка

6, 8 квітня

Держава Катар

14, 16 квітня

Королівство Тонга

27, 29 квітня

Соціалістична Республіка В’єтнам

18, 20 травня

Киргизька Республіка

15, 17 вересня

Аргентинська Республіка

22, 24 вересня

Республіка Сінгапур

13, 15 жовтня

Республіка Корея

20, 22 жовтня

Китайська Народна Республіка[1]

27, 29 жовтня

Російська Федерація

9, 11 листопада

Республіка Маврикій

17, 19 листопада

Султанат Оман

24, 26 листопада

Королівство Бахрейн

6, 8 грудня Республіка Таджикистан
 

Довідково: проведення оглядів торговельної політики членів СОТ – це один із найважливіших видів діяльності цієї міжнародної організації. Метою оглядів є забезпечення прозорості та передбачуваності торговельних режимів членів СОТ, сприяння більш повному дотриманню правил та принципів СОТ всіма членами.

Регулярність проведення оглядів торговельної політики залежить від частки члена СОТ у загальному обсязі світової торгівлі:

  • чотири найбільші світові трейдери (ЄС, США, Японія і Китай) мають проходити таку процедуру, як правило, раз на три роки;
  • наступні 16 членів СОТ (такі країни як Австралія, Бразилія, Канада, Швейцарія, Індія, Туреччина, Сінгапур, Корея, Малайзія, Таїланд, ОАЕ тощо) - кожні п’ять років;
  • решта членів СОТ, у тому числі й Україна, - кожні сім років, з можливістю подовження тривалості періоду між оглядами для найменш розвинених країн.

Більш детальну інформацію про огляди торговельної політики членів СОТ можна знайти за посиланнями на офіційних веб-сайтах СОТ та Мінекономіки.

 


[1] В Експортній стратегії України (“дорожній карті” стратегічного розвитку торгівлі) на 2017 - 2021 роки, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1017-р, Індію, Саудівську Аравію та Китай віднесено до ринків у фокусі, на яких українські виробники мають значний потенціал для експорту продукції.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json