Міністерство економіки України

Меню

План проведення оглядів торговельної політики членів СОТ у 2020 році

Дата проведення

Найменування члена СОТ

18, 20 лютого

Європейський Союз1

11, 13 березня

Австралія

22, 24 квітня2

Республіка Таджикистан

6, 8 липня

Японія1

30 вересня, 2 жовтня

Республіка Зімбабве

24, 26 листопада

Королівство Таїланд1

9, 11 грудня

Республіка Індонезія1

15, 17 грудня

Спеціальний адміністративний район Аоминь (Макао) Китайської Народної Республіки

Довідково: проведення оглядів торговельної політики членів СОТ – це один із найважливіших видів діяльності цієї міжнародної організації. Метою оглядів є забезпечення прозорості та передбачуваності торговельних режимів членів СОТ, сприяння більш повному дотриманню правил та принципів СОТ всіма членами.

Регулярність проведення оглядів торговельної політики залежить від частки члена СОТ у загальному обсязі світової торгівлі:

  • чотири найбільші світові трейдери (ЄС, США, Японія і Китай) мають проходити таку процедуру, як правило, раз на три роки3;
  • наступні 16 членів СОТ (такі країни як Австралія, Бразилія, Канада, Швейцарія, Індія, Туреччина, Сінгапур, Корея, Малайзія, Таїланд, ОАЕ тощо) - кожні п’ять років;
  • решта членів СОТ, у тому числі й Україна, - кожні сім років, з можливістю подовження тривалості періоду між оглядами для найменш розвинених країн.

Більш детальну інформацію про огляди торговельної політики членів СОТ можна знайти за посиланнями на офіційних веб-сайтах СОТ та Мінекономіки.

 

1 В Експортній стратегії України (“дорожній карті” стратегічного розвитку торгівлі) на 2017 - 2021 роки, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1017-р, країни ЄС, Японію, Індію, Таїланд та Індонезію віднесено до ринків у фокусі, на яких українські виробники мають значний потенціал для експорту продукції.

2 Дати проведення засідань Органу СОТ з огляду торговельної політики перенесено з метою мінімізації ризиків поширення коронавірусу COVID-19.

3 У 2017 році було змінено порядок проведення оглядів торговельної політики в рамках СОТ, у результаті чого тривалість кожного з періодів між оглядами з 1 січня 2019 року подовжено на 1 рік. До цієї дати члени СОТ проходили таку процедуру з періодичністю відповідно 2, 4 або 6 років.

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json