Міністерство економіки України

Меню

План проведення оглядів торговельної політики членів СОТ у 2019 році

Дата проведення

Найменування члена СОТ

5, 7 березня

Республіка Еквадор

20, 22 березня

Східноафриканське співтовариство (East African Community) - Республіка Бурунді, Республіка Кенія, Республіка Руанда, Об'єднана Республіка Танзанія та Республіка Уганда

3, 5 квітня

Народна Республіка Бангладеш1

10, 12 квітня

Незалежна Держава Самоа

8, 10 травня

Незалежна Держава Папуа – Нова Гвінея

22, 24 травня

Республіка Тринідад і Тобаго

12, 14 червня

Канада1

15, 17 липня

Республіка Північна Македонія

11, 13 вересня

Республіка Суринам

18, 20 вересня

Республіка Коста-Рика

22, 24 жовтня

Республіка Перу

18, 20 листопада

Лаоська Народно-Демократична Республіка

Довідково: проведення оглядів торговельної політики членів СОТ – це один із найважливіших видів діяльності цієї міжнародної організації. Метою оглядів є забезпечення прозорості та передбачуваності торговельних режимів членів СОТ, сприяння більш повному дотриманню правил та принципів СОТ всіма членами.

Регулярність проведення оглядів торговельної політики залежить від частки члена СОТ у загальному обсязі світової торгівлі:

  • чотири найбільші світові трейдери (ЄС, США, Японія і Китай) з 1 січня 2019 року2 проходитимуть таку процедуру, як правило, раз на три роки;
  • наступні 16 членів СОТ (такі країни як Австралія, Бразилія, Канада, Швейцарія, Індія, Туреччина, Сінгапур, Корея, Малайзія, Таїланд, ОАЕ тощо) - кожні п’ять років;
  • решта членів СОТ, у тому числі й Україна, - кожні сім років, з можливістю подовження тривалості періоду між оглядами для найменш розвинених країн.

Більш детальну інформацію про огляди торговельної політики членів СОТ можна знайти за посиланнями на офіційних веб-сайтах СОТ та Мінекономрозвитку.


[1] В Експортній стратегії України (“дорожній карті” стратегічного розвитку торгівлі) на 2017 - 2021 роки, схваленій розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1017-р, Канаду та Бангладеш віднесено до ринків у фокусі, на яких українські виробники мають значний потенціал для експорту продукції.

[2] У 2017 році було змінено порядок проведення оглядів торговельної політики в рамках СОТ, у результаті чого тривалість кожного з періодів між оглядами з 1 січня 2019 року подовжено на 1 рік. До цієї дати члени СОТ проходили таку процедуру з періодичністю відповідно 2, 4 або 6 років.

 

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json