02.02.2022 у гібридному форматі відбулось перше у 2022 році засідання Комітету СОТ з торгівлі та навколишнього середовища (далі – Комітет).
Захід був присвячений обговоренню досягнутих у 2021 році результатів та планів щодо подальшої роботи у сфері взаємозв’язку торговельної та екологічної політик.
Так, було представлено інформацію стосовно ухвалення у 2021 році трьох окремих заяв міністрів СОТ з питань торгівлі та захисту навколишнього середовища щодо забруднення відходами пластику та екологічно сталої торгівлі пластиком, субсидій на викопні види палива та з питань взаємозв’язку торгівлі та сталого розвитку навколишнього середовища, до якої приєдналась і Україна.
Представники ЄС ознайомили членів СОТ з оновленою інформацією щодо впровадження ініціатив в рамках Європейського зеленого курсу, зокрема представили, розповсюджену 17.11.2021 Пропозицію стосовно Регламенту Європейського Парламенту і Ради щодо надання доступу на внутрішній ринок ЄС, а також щодо експорту з ЄС деяких сировинних товарів та продуктів, пов'язаних із знелісненням і деградацією лісів та щодо скасування Регламенту (ЄС) Nº 995/2010.
Метою розробки зазначеного документу є забезпечення зменшення ризику попадання на внутрішній ринок ЄС, через ланцюги поставок, які пов'язані з деградацією лісів, таких товарів, як пальмова олія, соя, какао (шоколад), кава, деревина (дерев'яні меблі), велика рогата худоба (шкіряні вироби), а також сприяння торгівлі сталими товарами, не пов’язаними зі знелісненням.
Крім цього члени СОТ обговорили основні здобутки 26-ї сесії Конференції сторін РКЗК ООН (СОР 26), представник Секретаріату СОТ поінформував про оновлення функціоналу бази даних СОТ з питань навколишнього середовища, яка наразі включає відповідну інформацію за період більш ніж 20 років, Всесвітня митна організація, ЮНЕП та ЮНІДО поінформували про свої результати діяльності у 2021 році та заходи, проведення яких заплановано на 2022 рік, зокрема Регіональна конференція з питань прикордонного контролю за відходами пластику для країн Азійсько-Тихоокеанського регіону та 5-а сесія Асамблеї ООН з навколишнього середовища.
Під час наступних засідань буде продовжено обговорення впроваджуваних членами СОТ, пов’язаних з торгівлею, заходів з охорони навколишнього середовища, зокрема ініціатив в рамках Європейського зеленого курсу, а також питань зміни клімату, вирішення проблеми забруднення відходами пластику та реформування субсидування викопних видів палива.
Довідково. Комітет СОТ з торгівлі та навколишнього середовища – орган в системі СОТ, підзвітний Генеральній раді, є постійним форумом, що присвячений діалогу між урядами щодо впливу торговельної політики на навколишнє середовище та екологічної політики на торгівлю. Засідання Комітету відбуваються не рідше ніж раз на рік.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |