Міжвідомча експертна група з координації співробітництва України з НАТО в економічній сфері (далі – МЕГ) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом при Мінекономіки, що утворюється з метою забезпечення належної взаємодії центральних органів виконавчої влади, які залучені до заходів у рамках співробітництва України з НАТО в економічній сфері.
МЕГ провадить свою діяльність з 2020 року. За цей час відбулося п’ять засідань групи, на яких розглядалися такі питання як активізація співпраці української сторони з експертами НАТО в економічній сфері, проведення спільних зі стороною НАТО заходів та проектів, участь України у діяльності Конференції національних директорів з озброєння НАТО (CNAD) відповідно до рекомендацій сторони НАТО тощо.
Оскільки основою діяльності НАТО є забезпечення безпеки та оборони, робота Альянсу у сфері економіки зосереджена на специфічних економічних аспектах безпеки і оборони. Крім того, НАТО завжди підтримує співпрацю між своїми членами, якщо мова йде про економічні питання, які мають безпосередній вплив на безпеку і оборону.
Невід’ємним елементом економічної діяльності НАТО є співпраця з країнами-партнерами, а також іншими державами, з якими Альянс встановив співробітництво.
Наказом Мінекономіки від 16.09.2024 № 23755 “Про утворення міжвідомчої експертної групи з координації співробітництва України з НАТО в економічній сфері” затверджено нову назву групи та Положення про її діяльність. Зокрема, основними цілями діяльності МЕГ є:
1) сприяння розвитку співробітництва України з НАТО в економічній сфері для задоволення інтересів та потреб України;
2) підготовка пропозицій щодо формування пріоритетних завдань і проведення заходів, спрямованих на розвиток співробітництва України з НАТО в економічній сфері, підвищення ефективності діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також підприємств, установ, організацій у відповідній сфері;
3) координація взаємодії центральних органів виконавчої влади, а також підприємств, установ, організацій з підготовки до розгляду питань співробітництва України з НАТО в економічній сфері на засіданнях Конференції національних директорів з озброєння (CNAD) НАТО та груп, робочих груп, що входять до її складу, а також інших інструментів співробітництва України з НАТО в разі необхідності;
4) сприяння виконанню завдань в економічній сфері, спрямованих на досягнення пріоритетних цілей Річних національних програм співробітництва Україна – НАТО.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |