Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Сфера зайнятості / Класифікатор професій / Класифікатор професій: Додаток В
Класифікатор професій: Додаток В
22.02.2023 | 19:45 | Департамент праці та зайнятості.

Додаток В
(обов'язковий)

Похідні слова до професій (професійних назв робіт)

 

Бригадний

Перший

Виконувач окремих робіт*****

Помічник 

Віце-

Провідний

Гірничий

П'ятий

Головний

Районний

Груповий

Стажист***

Дільничний

Старший

Другий

Третій

Заступник

Учень****

Змінний

Черговий

Молодший

Четвертий

 

Примітка 1.

Похідні слова до професій (професійних назв робіт) можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання, збереження коду новоутвореної професії.
Наприклад, від назви професії "Соціолог" код КП 2442.2 можна утворювати похідну назву професії "Провідний соціолог" з кодом КП 2442.2, тоді як похідне слово "Головний" не може застосовуватися, враховуючи те, що в КП є чинна професійна назва роботи "Головний соціолог" з кодом КП 1221.1. 

Примітка 2.

Назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних законодавчо-правових актах. 

____________

* Номер випуску доповнень та змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

** Деталізовані кваліфікаційні характеристики за галузевими ознаками містяться в інших галузевих випусках Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

*** Це похідне слово застосовується до професійних назв робіт розділів "Професіонали" та "Фахівці" на час проходження стажування зі збереженням коду базової професійної назви роботи.

**** Це похідне слово застосовується до професійних назв робіт робітників середньої кваліфікації на час проходження первинної професійної підготовки особами, яких прийнято на роботу.

***** Ці похідні слова застосовуються до професійних назв робіт 5-8 Розділів КП, якщо це не суперечить КП за умови, що до працівників за цими професіями (професійними назвами робіт) не визначаються особистісні, спеціальні та/чи специфічні вимоги. Наприклад, від назви професії “Монтажник гіпсокартонних конструкцій” з кодом КП 7129 можна утворити похідну назву “Виконавець окремих робіт монтажника гіпсокартонних конструкцій” із збереженням коду КП (конкретна деталізація робіт наводиться у робочій інструкції: виконання монтажу укосів гіпсокартоном або виконання монтажу каркасів гіпсокартоном).

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2