• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (25-26 червня 2019 року)

Чергове офіційне засідання Комітету СОТ  з питань сільського господарства (далі – Комітет) відбулось 25–26 червня 2019 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація).

Учасники засідання обрали Крістіан Д. Дістефано (Люксембург) новою Головою Комітету.

Згідно з порядком денним були розглянуті питання, пов’язані з виконанням зобов’язань щодо внутрішньої підтримки сільського господарства, експортних субсидій, тарифних та інших квот, спеціальних сільськогосподарських захисних заходів тощо. Також надавались відповіді на запити щодо специфічних торговельних проблем, порушених відповідно до статті 18.6 Угоди СОТ про сільське господарство та на основі індивідуальних нотифікацій в СОТ.

Українська сторона порушила питання стосовно:

  • другого пакету допомоги США для виробників сільськогосподарської продукції (16 млрд. дол. США);
  • підтримки Канадою виробників каноли (ріпаку);
  • встановлення Бразилією тарифної квоти на імпорт пшениці;
  • політики Індії щодо виробництва і торгівлі пшеницею.

Були також підтримані занепокоєння, висловлені іншими членами СОТ щодо запровадження Російською Федерацією заходів з компенсації вартості залізничних перевезень для вітчизняних експортерів зерна, що може розглядатись як експортні субсидії, заборонені в СОТ, а також політики Індії стосовно торгівлі бобовими.

Крім того, надані відповіді на запитання Австралії стосовно нотифікацій України про внутрішню підтримку.

Під час засідання Комітету члени СОТ приділили значну увагу обговоренню питань щодо виконання Рішення 9-ї Конференції міністрів СОТ 2013 року про адміністрування тарифних квот та Рішення 10-ї Конференції міністрів СОТ 2015 року про експортну конкуренцію в сільському господарстві.

Наступне засідання заплановане на жовтень 2019 року.

Комітет СОТ з питань сільського господарства  орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

https://freegeoip.net/json