• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Меню

Інформація щодо участі України в роботі спеціального засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (18 червня 2020 року)

Спеціальне засідання Комітету СОТ  з питань сільського господарства, присвячене обговоренню питань щодо запровадження членами СОТ заходів у відповідь на пандемію COVID-19 та їх відповідності Угоді про сільське господарство, а також ініціатив членів, спрямованих на мінімізацію та подолання наслідків кризи, спричиненої пандемією, відбулось 18 червня 2020 року в м. Женева (Швейцарська Конфедерація).

Відповідно до п. 1 порядку денного були обговорені заяви членів СОТ, зокрема, ініційована Канадою у квітні цього року Спільна заява щодо забезпечення відкритої та передбачуваної торгівлі сільськогосподарською продукцією та продовольством, співавторами якої вже стали 29 членів СОТ, у тому числі й Україна, заява від імені окремих членів Кернської групи “Ініціатива COVID-19: Захист глобальної продовольчої безпеки через відкриту торгівлю” та щойно презентована ініціатива Оттавської групи “Зосередження дій на COVID-19”, яка включає широке коло питань: сільське господарство, електронна комерція, сприяння торгівлі тощо.

Українська сторона у своєму виступі висловила підтримку зусиллям членів та ініціативам, спрямованим на мінімізацію спотворень торгівлі та уникнення негативного впливу на продовольчу безпеку інших членів СОТ, наголосила на важливості прозорості запроваджених у відповідь на COVID-19 заходів та необхідності просування процесу реформ в СОТ. Також  було підтверджено зацікавленість у пошуку шляхів мінімізації та подолання негативних наслідків пандемії COVID-19, включаючи можливу її другу хвилю, для торгівлі сільськогосподарською продукцією та продовольчої безпеки.

У рамках п. 2 порядку денного відбулись обговорення відповідей членів СОТ на запитання, отримані у рамках підготовки до засідання Комітету стосовно політик членів і нотифікацій щодо запроваджених у зв’язку з пандемією COVID-19 торговельних заходів та їх відповідності зобов’язанням у рамках Угоди про сільського господарство.

Українська сторона надала відповідь на запитання Японії щодо запровадження Україною заходів з обмежень  експорту пшениці і заборони експорту гречки та нотифікацій стосовно таких заходів. Зокрема, було пояснено,  що починаючи з 2011/2012 маркетингового року Україна не запроваджувала жодних обмежень чи заборон експорту пшениці, натомість щорічно підписується меморандум із ключовими учасниками зернового ринку, який є виключно консультаційним механізмом та має меті саме недопущення введення обмежень експорту, а також забезпечення продовольчої безпеки країни. Щодо заборони Україною експорту гречки було надано роз’яснення стосовно причин введення зазначеного заходу та зазначено, що до СОТ було направлено відповідні нотифікації.

Крім того під час засідання українська сторона підтримала занепокоєння Швейцарії, Японії та Бразилії щодо експортних обмежень на низку продовольчих товарів, введених Російською Федерацією та Казахстаном.

Секретаріат СОТ підготує до наступного засідання Комітету узагальнену інформацію щодо всіх торговельних заходів стосовно сільського господарства, запроваджених у зв’язку з пандемією COVID-19.

Наступне засідання Комітету відбудеться 28 липня 2020 року.

Комітет СОТ з питань сільського господарства  орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

https://freegeoip.net/json