• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про повторне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1186 "Про затвердження Технічного регламенту шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень"

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від  4 грудня 2019 р. № 1186 "Про затвердження Технічного регламенту шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень" (далі – постанова).

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економіки України.

3. Цілі прийняття акта

Основними цілями прийняття регуляторного акта є:

забезпечення рівня безпечності обладнання, що використовується ззовні приміщень стосовно шумового випромінювання, до загальноєвропейського, шляхом встановлення вимог, згідно з якими зазначене обладнання буде здатним функціонувати безпечно і не представляти небезпеку для людей, тварин та навколишнього середовища;

встановлення однакових вимог щодо безпечності обладнання, що використовується ззовні приміщень, з метою усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та ЄС, що покращить доступ продукції українських виробників на європейський ринок та сприятиме підвищенню її конкурентоспроможності у світі;

встановлення єдиної методики вимірювання шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень;

забезпечення поступового усунення з ринку обладнання, що здійснює найбільш негативний акустичний вплив на людей, тварин та навколишнє середовище;

здійснення регулювання шумового забруднення навколишнього середовища;

запобігання підприємницькій практиці, що вводить споживача в оману.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З  28 серпня 2023 р. по 28 вересня 2023 р.

5. Тип відстеження

Повторне.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" шляхом аналізу кількості звернень заінтересованих сторін щодо необхідності внесення змін до постанови і надання роз’яснень щодо її положень.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта – у період проведення заходу відстеження отримати інформацію за показником є неможливим.

Кількість суб’єктів господарювання та або фізичних осіб, на яких поширюється дія акта – не обмежено.

Розмір коштів і час, що витрачаються суб’єктами господарювання, пов’язаними з виконанням вимог акта – інформація від суб’єктів господарювання щодо обтяжливості розміру коштів і часу, що ними витрачається на дії, пов’язані з виконанням вимог акта, не надходила.

Протягом 2022 р. – 9 місяців 2023 р. звернення від суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акта, стосовно надання роз’яснень щодо положень регуляторного акта не надходили.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 "Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану" припинено проведення, зокрема заходів державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 "Про введення воєнного стану в Україні". Отже перевірки продукції вимогам Технічного регламенту за результатами державного ринкового нагляду не проводились.

Рівень поінформованості щодо положень регуляторного акта достатньо високий. Постанова офіційно опублікована в Офіційному віснику України, 2020 р., № 23, ст. 839; оприлюднена на офіційному вебсайті Верховної Ради України.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами аналізу значень показників результативності даного регуляторного акта можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей та не потребує внесення змін чи доповнень.

https://freegeoip.net/json