• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про повторне відстеження постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2018 року № 380 “Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків”

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України від 16 травня 2018 року № 380 “Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків” (далі – постанова), набрала чинності - 25.05.2018.

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Основною метою постанови є внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 166,  в частині конкретизації поняття вартості закупівлі як очікуваної вартості закупівлі або ціни енергосервісного договору, зазначеної учасником у тендерній пропозиції (у разі здійснення закупівлі енергосервісу відповідно до Закону України “Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації”).

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 25.05.2018 по 25.05.2019

5. Тип відстеження

Повторне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”  шляхом отримання зауважень та пропозицій до постанови, їх аналізу.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних із дією акта – потенційне збільшення надходжень до держбюджету 2 085 гривень.

Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюється дія акта – кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію цього регуляторного акта не обмежується та включають в себе ДП “Прозорро”, оператори авторизованих електронних майданчиків, енергосервісні компанії, які є учасниками енергосервісних тендерів.

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Постанову опубліковано в «Урядовому кур’єрі»  25.05.2018 № 98, Офіційному віснику України від 01.06.2018  №  42, ст. 1507 та на офіційному веб-порталі Верховної Ради України за посиланням.

Час, що витрачається суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта – 0,5 години на ознайомлення з вимогами регулювання.

За час проведення відстеження було проведено 355 процедур закупівель енергосервісу (134 завершених процедур) за результатами яких було укладено енергосервісні договори середня ціна яких становила 1 775 170,93 грн.

Сума відрахувань до державного бюджету від енергосервісних тендерів за період відстеження приблизно складає 80 400 грн. (за умови ціни договору енергосервісу більш як 1 млн. гривень), що перевищує попередні показники більше ніж в три рази.

Середня кількість учасників енергосервісних тендерів на завершених процедурах закупівлі енергосервісу склала 2, 4 та порівняно з попереднім періодом відстеження збільшилась.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатом аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей.

Реалізація постанови забезпечує справляння плати учасника за подання пропозиції, плати на забезпечення функціонування та розвиток веб-порталу Уповноваженого органу, а також винагороди оператору за оприлюднення успішного тендеру під час здійснення закупівель енергосервісу, та як результат наповнення державного бюджету та розвитку конкурентного ринку публічних закупівель.

https://freegeoip.net/json