• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про базове відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2015 № 664 "Питання Служби єдиного часу і еталонних частот"

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Постанова Кабінету Міністрів України "Питання Служби єдиного часу і еталонних частот" від 02.09.2015 № 664 (далі – постанова).

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

3. Цілі прийняття акта

Основною метою постанови є реалізація частини четвертої статті 13 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" і визначення завдань та основних засад діяльності Служби єдиного часу і еталонних частот (далі – СЧЧ), які визначаються положенням про неї, щодо здійснення міжгалузевої координації та виконання робіт, спрямованих на забезпечення єдності вимірювань часу і частоти та визначення параметрів обертання Землі та надання часо-частотної інформації споживачам в економіці, у сфері науки та оборони, а також фізичним та юридичним особам, у тому числі надання інформації для забезпечення застосування єдиного обліково-звітного часу.

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 12.02.2016  по 14.03.2016

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежується результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності цього регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу рівня поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта, кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта, звернень заінтересованих сторін щодо необхідності перегляду постанови.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Показники результативності

2016

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта

Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Зокрема, Постанова опубліковано в “Офіційному віснику України”  від 18.09.2015 (2015 р., № 72, стор. 97, стаття 2374, код акту 78465/2015) та оприлюднено на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта*

2000

Кількість пропозицій заінтересованих сторін щодо необхідності перегляду постанови

0

* суб’єкт господарювання – структурні підрозділи підприємств, установ і організацій, об'єднаних постійною науково-метрологічною діяльністю щодо вимірювань часу і частоти в єдиних на всій території України одиницях і шкалах та забезпечення споживачів часо-частотною інформацією з відповідною технічною базою.

До складу СЧЧ входять структурні підрозділи

ННЦ "Інститут метрології";

ДП "Укрметртестстандарт";

Метрологічного центру військових еталонів Збройних Сил України Міноборони

Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук

підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Адміністрації Держспецзв'язку і забезпечують передавання еталонних сигналів часу і частоти (далі – ЕСЧЧ) різними каналами зв'язку;

підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо і забезпечують формування та впровадження ЕСЧЧ у програми телебачення та радіомовлення України;

підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління ДКА і забезпечують використання супутникових каналів зв'язку для передавання, прийому та контролю ЕСЧЧ.

Сигнали точного часу і частоти, які передаються СЧЧ необхідні для роботи єдиної енергосистеми, зв'язку, радіомовлення та телебачення, безпеки повітряного, морського та наземного  транспорту, космічних досліджень, геодезії, картографії, метеорології, систем озброєння та військової техніки. Зазначити точну кількість суб’єктів господарювання, що використовують сигнали точного часу та еталонних частот досить складно, тому надано інформацію про кількість запитів на синхронізацію персональних комп’ютерів, що належать суб’єктам господарювання та/або фізичним особам через NTP-сервер точного часу (розташований у ННЦ "Інститут метрології"). Сигнали точного часу і частоти передаються цілодобово Службою єдиного часу і еталонних частот за допомогою NTP-сервер точного часу який синхронізовано з державним первинним еталоном часу і частоти.

Кожен місяць СЧЧ фіксує приблизно 2000 запитів на синхронізацію точного часу з персональних комп’ютерів, що належать суб’єктам господарювання та/або фізичним особам.

Звернення від суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб стосовно необхідності необхідності перегляду постанови до Мінекономрозвитку не надходили.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами аналізу отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта за 2016 рік цей регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей та не потребує змін чи доповнень.

https://freegeoip.net/json