• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Меню

Звіт про базове відстеження результативності наказу Мінекономрозвитку від 12.12.2018 № 1879 «Про затвердження Положення щодо конкурсного відбору проектів для державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.12.2018 за № 1421/32873

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер

Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 12.12.2018 № 1879 «Про затвердження Положення щодо конкурсного відбору проектів для державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.12.2018 за № 1421/32873 (далі –  наказ № 1879).

2. Назва виконавця заходів з відстеження

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

3. Цілі прийняття акта

Основною ціллю прийняття наказу № 1879 є визначення процедури організації та проведення на конкурсних засадах відбору проектів, пов’язаних зі створенням та/або використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності, для державного стимулювання, а також визначення та прийняття рішення про переможців зазначеного відбору експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків відповідно до статті 38 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», статті 30 Закону України «Про охорону прав на промислові зразки» та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 500  «Про реалізацію експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків» (зі змінами).

4. Строк виконання заходів з відстеження

З 04.07.2020  по 31.07.2020

5. Тип відстеження

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Статистичний метод.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежується результативність, а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося шляхом аналізу інформації щодо кількості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, діяльність яких пов’язана зі сферою інноваційної та інвестиційної діяльності та інтелектуальної власності або з суміжною діяльністю, результатами якої можуть бути  проекти, пов’язані із створенням та/або використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності, зменшення їх часу на пошук та залучення інвестицій у власні інноваційні проекти, кількість поданих ними заявок та отриманих свідоцтв на об’єкти прав інтелектуальної власності, патентів.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Розмір надходжень до державного та місцевого бюджетів, цільових фондів – не передбачено.

Дія регуляторного акта поширюється на суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, діяльність яких пов’язана зі сферою інноваційної та інвестиційної діяльності та  інтелектуальної власності або з суміжною діяльністю, результатами якої можуть бути  проекти, пов’язані із створенням та/або використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності. В  результаті було зареєстровано 392 заявки від 279 претендентів на участь у конкурсі, серед яких 42 учасника з 44 проектами визначено учасниками другого етапу конкурсу.

Розмір коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта – не впливає.

Зменшення часу суб’єктів господарювання та/або фізичними особами на пошук інвестицій у власні інноваційні проекти (в процесі другого етапу конкурсу не визначається);

Зменшення часу суб’єктів господарювання та/або фізичними особами на пошук інноваційних проектів з метою залучення власних інвестиції (в процесі другого етапу конкурсу не визначається);

Кількість поданих заявок на об’єкти прав інтелектуальної власності (в процесі другого етапу конкурсу не визначається);

Кількість виданих патентів, свідоцтв на об’єкти права інтелектуальної власності (в процесі другого етапу конкурсу не визначається).

Рівень поінформованості щодо положень регуляторного акта достатньо високий. Наказ № 1879 опубліковано в «Офіційному віснику України»  від 18.12.2018 (2018 р., № 97, стор. 92, стаття 3213, код акта 92708/2018) та оприлюднено на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

Протягом кінця 2018 року, 2019 року та I-го півріччя 2020 року звернення від суб’єктів господарювання щодо необхідності приведення наказу № 1879 у відповідність з принципами державної регуляторної політики не надходили.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

За результатами аналізу отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта протягом 2019 року та I півріччя 2020 року можна зробити висновок, що регуляторний акт має середній ступінь досягнення визначених цілей.

https://freegeoip.net/json