Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Міжнародна торгівля / Підтримка експорту / Виставково-ярмаркова діяльність / Заявка на проведення Всесвітньої виставки “Експо – 2030” в Україні (м. Одеса)
Україна подала заявку Міжнародному бюро виставок на участь України у відборі країни - кандидата на проведення Всесвітньої виставки “Експо – 2030” в Україні (м. Одеса)
20.10.2021 | 15:42 | Департамент взаємодії з експортерами та просування експорту.

06 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про подання заявки Міжнародному бюро виставок (МБВ) на участь України у відборі країни - кандидата на проведення Всесвітньої виставки “Експо – 2030” в Україні (м. Одесі). 15 жовтня 2021 року у штаб-квартирі МБВ (м. Париж, Французька Республіка) генеральному секретарю Міжнародного бюро виставок Димитру Керкетзесу було офіційно вручено відповідний лист-заявку за підписом Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля (за посиланням).

Всесвітня виставка “Експо – 2030” у м. Одеса – це інноваційний проект, що пропонує нову тему –“Відродження. Технології. Майбутнє” на період з 01 травня по 31 жовтня 2030 року. Тема акцентує увагу на майбутньому світу та повністю узгоджується з Цілями сталого розвитку ООН (далі - ЦСР). Вона зосереджена на значному впливі Всесвітньої виставки на досягнення ЦСР та застосуванні загального блага у всіх аспектах суспільства. Організатором Всесвітньої виставки “Експо – 2030” у м. Одеса буде виступати Організаційний комітет Всесвітньої виставки “Експо – 2030” у м. Одеса, колегіально-дорадчий орган Уряду України. Проведення Всесвітньої Виставки в Україні стане двигуном економічного зростання! Це крок вперед для зміцнення іміджу України серед світової спільноти, розвитку інновацій та залученню чималих інвестицій. Це унікальна можливість для України показати впевненість у своїх економічних перспективах та засвідчити активний рух на шляху подальшої інтеграції у світову економіку.

Міжнародне бюро виставок розглядатиме заяви кандидатів до кінця 2023 року. Україна змагатиметься з Південною Кореєю (м. Пусан), Італією (м. Рим) та Росією (м. Москва). Рішення про місце проведення Всесвітньої виставки ухвалюватиме Міжнародне бюро шляхом таємного голосування держав, які мають членство. Голосування відбудеться за принципом: одна країна – один голос. Країну-переможця буде обрано влітку 2023 року.

Довідково: Всесвітні виставки “Експо” - найбільш престижні іміджеві виставкові заходи у світі, на яких країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур та національну ідентифікацію, свій економічний та науково-технічний потенціал.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2