Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Діяльність України у Світовій організації торгівлі / Участь України в роботі регулярних органів СОТ / Участь у засіданнях інших органів СОТ
Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (19-20 липня 2021 року)
10.08.2021 | 09:53 | Департамент багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод.

19 - 20 липня 2021 відбулося засідання Комітету СОТ з питань спрощення процедур торгівлі (далі – Комітет).

На початку засідання учасниками розглянуто нотифікації, подані членами СОТ у відповідності до вимог статей Угоди про спрощення процедур торгівлі, зокрема щодо визначення кінцевих дат імплементації положень Угоди, подовження строків імплементації та переміщення положень між категоріями В та С.

Загалом, з моменту останнього моніторингу, про кінцеві дати імплементації повідомили ще 36 членів СОТ, 17 членів інформували про переміщення 38 заходів із категорії В до категорії С та 19 членів СОТ повідомили про переміщення 57 заходів із категорії С до В.

Секретаріатом Комітету поінформовано учасників засідання щодо прогресу в ратифікації та нотифікації положень Угоди членами СОТ, а також щодо заходів окремих країн, спрямованих на покращення умов для здійснення міжнародної торгівлі в умовах пандемії Covid-19.

Також було продовжено опрацювання першого огляду функціонування та імплементації Угоди відповідно до статті 23.1.6 (через 4 роки з моменту набрання чинності Угодою).

Окрему увагу було зосереджено на розгляді питань стосовно обміну досвідом щодо імплементації певних положень Угоди, зокрема інформація США щодо ролі процедур лабораторних досліджень в сприянні торгівлі, реалізація Угоди в Казахстані на прикладі Єдиного вікна для імпортних та експортних операцій, досвід Мадагаскару в імплементації ст. 3 Угоди щодо цифровізації фітосанітарних сертифікатів тощо.

Наступне засідання Комітету заплановано 19-21 жовтня 2021 року.

Крім того, в рамках Комітету 21 жовтня відбудеться Спеціальна сесія з питань технічної допомоги та підтримки розбудови спроможності.

Більше інформації про спрощення процедур торгівлі за посиланнями: https://www.wto.org/english/tratop_e/tradfa_e/tradfa_e.htm та https://tfadatabase.org/trade-facilitation-committee/meetings.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2