Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Діяльність України у Світовій організації торгівлі / Участь України в роботі регулярних органів СОТ / Участь у засіданнях інших органів СОТ
Інформація щодо участі в роботі засідання комітету з регіональних торговельних угод (28 березня 2022 року)
11.04.2022 | 10:15 | Департамент багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод.

28 березня 2022 року відбулось засідання Комітету СОТ з регіональних торговельних угод, у ході якого членами СОТ були розглянуті укладені угоди про вільну торгівлю між Великою Британією та Туреччиною (стосується товарів), Великою Британією та Сінгапуром (стосується товарів та послуг), КНР та Маврикій (стосується товарів та послуг), а також оновлена інформація стосовно імплементації механізму прозорості щодо відповідних угод.

Під час засідання представником України було привернуто увагу до наслідків російської воєнної агресії, порушення рф основних принципів міжнародного права, Статуту ООН, основ сучасного суспільства та СОТ. Також було підкреслено, що саме через військову агресію росії було прийняте рішення про перенесення питання розгляду Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем на невизначений період.

Низка членів СОТ, серед яких ЄС, США, Австралія, Канада, Велика Британія, Туреччина та Корея, засудили воєнну агресію росії проти України та її наслідки для безпеки регіону, висловили солідарність з народом України та готовність протидіяти порушенням російською федерацією норм міжнародного права.

Наступне засідання Комітету відбудеться 27-28 червня 2022 року.

Комітет з регіональних торговельних угод - орган в системі СОТ, завданням якого є розгляд регіональних  угод у сфері торгівлі. Також Комітет уповноважений проводити обговорення наслідків угод для багатосторонньої торговельної системи.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2