Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Діяльність України у Світовій організації торгівлі / Участь України в роботі регулярних органів СОТ / Участь у засіданнях Комітету з СФЗ / Засідання
Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (9 – 11 листопада 2022 року)
24.11.2022 | 09:11 | Департамент торговельних угод та розвитку експорту.

9 – 11 листопада 2022 року відбулось 84-те офіційне засідання Комітету СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів.

Протягом засідання Комітету члени СОТ розглянули 52 торговельних занепокоєння, які стосувалися обмеження імпорту м’яса та імпортних процедур, вимог до сертифікації кормів для водних тварин, положень щодо ветеринарних сертифікатів на харчові продукти тваринного походження, положень щодо застосування вітаміну D3, толерантності до пестицидів та навколишнього середовища, законодавства стосовно ендокринних руйнівників і ветеринарних лікарських засобів, колагену для споживання людиною та вимог до фітосанітарної сертифікації.

У рамках засідання представницею делегації України було поінформовано членів СОТ про здійснення заходів санітарного та фітосанітарного регулювання в умовах російської військової агресії проти України, зокрема, про відновлення роботи профільних контролюючих органів на деокупованих територіях з метою забезпечення епізоотичного, санітарного та епідеміологічного благополуччя, гарантування в умовах воєнного стану відповідності українських продуктів фітосанітарним вимогам торговельних партнерів України, продовження роботи контролюючих органів з видачі фітосанітарних сертифікатів для забезпечення експорту зернових з України, що, у свою чергу, сприяє світовій продовольчій безпеці.

Із засудженням російської військової агресії проти України та на підтримку територіальної цілісності України виступили представники делегацій ЄС, США, Швейцарії, Канади, Австралії, Нової Зеландії, Республіки Кореї, Великої Британії, Японії.

Під час засідання Комітету члени СОТ також узгодили процес виконання Робочої програми, спрямованої на виявлення та вирішення проблем у імплементації Угоди про застосування санітарних та фітосанітарних заходів. Члени зобов'язалися співпрацювати в оцінці впливу нових викликів, включаючи ріст населення, зміну клімату, нові технології, інновації та вплив шкідників та хвороб на застосування Угоди. Домовленість була досягнута на виконання прийнятої під час 12-ї Конференції міністрів СОТ Декларації з питань санітарних та фітосанітарних заходів до дванадцятої Конференції міністрів СОТ: відповідь на сучасні санітарні та фітосанітарні виклики (WT/MIN(22)/27 – WT/L/1138).

Проведення чергового офіційного засідання Комітету заплановано на 22 – 24 березня 2023 року.

Комітет СОТ з питань санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з питань торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди СОТ про застосування санітарних та фітосанітарних заходів, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань у СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2