17 травня 2019 року, Європейська комісія порушила перегляд захисних заходів щодо металопродукції. З повним текстом офіційного повідомлення англійською мовою можна ознайомитись за посиланням.
Нагадаємо, що 2 лютого 2019 року ЄС застосував остаточні захисні заходи щодо сталевої продукції у формі індивідуальних та глобальних тарифних квот для усіх країн. Після вичерпання квоти до імпорту сталевої продукції застосовується захисне мито у розмірі 25%. Україна отримала індивідуальні квоти за 12-ма категоріями товарів, що відповідають історичним обсягам поставок, враховуючи зростання попиту в країнах ЄС. За 2-ма категоріями товари з України ввозяться до ЄС в рамках глобальної квоти, ще за 12-ма категоріями ‑ Україна була виключена з-під заходів як країна, що розвивається.
Відповідно до вказаного повідомлення Єврокомісії у ході перегляду будуть розглядатись наступні питання:
- Розмір тарифної квоти для окремих товарів, що зумовлено тим, що ряд країн вичерпали свої індивідуальні квоти досить швидко. Так, Туреччина вичерпала свої індивідуальні квоти для категорій 5, 13, 16, 17 і 25; Росія – в категоріях 13 і 16; Китай – в категоріях 4B і 15. Єврокомісія буде аналізувати причини, що призвели до подібних тенденцій та наскільки рівень встановлених квот є обґрунтованим. Зокрема, проводитиметься дослідження чи відбулося це внаслідок збільшеного попиту на ринку ЄС або через практику, пов’язану з накопиченням складських запасів, чи у зв’язку із дією обмежувальних заходів на сталеву продукцію на зовнішніх ринках та переорієнтацією товаропотоків на європейський ринок.
- Витіснення традиційних постачальників з ринку. Для певних категорій товарів квота була швидко вичерпана за рахунок імпорту з однієї або декількох країн, що зумовило витіснення традиційних постачальників і обмежило вибір споживачів. Це стосується категорій товарів 4B, 13 і 16. Комісія буде розглядати, чи ця обставина негативно впливає на інтереси Союзу, зокрема, щодо необхідності підтримувати традиційні торговельні потоки.
- Можливі негативні наслідки для партнерів, з якими ЄС має преференційний режим торгівлі. Комісія буде розглядати, чи спричинило застосування захисних заходів будь-які істотні ризики для сталого та економічного розвитку країн-партнерів, з якими ЄС має преференційний режим торгівлі, що завдає шкоди інтеграційним цілям угод з ЄС.
- Оновлення списку країн, що розвиваються. Ряд країн, що розвиваються, в тому числі Україна, виключені з-під дії захисних заходів у зв’язку із незначними поставками за деякими категоріями товарів. Єврокомісія має на меті переглянути список виключених з-під заходів країн відповідно до останніх показників імпорту.
- Інші зміни обставин, які можуть вимагати коригування рівнів чи розподілу тарифної квоти. Зацікавлені сторони також можуть порушити інші питання, для інших категорій товарів, окрім вже згаданих, у разі наявності змін обставин що зумовлює необхідність коригування рівня або розподілу тарифної квоти у конкретних категоріях товарів. Зацікавлені сторони мають надати достатньо обґрунтовані докази на підтримку своїх вимог.
Наголошуємо, що даний перегляд буде проводитись у стислі терміни і має завершитись до 30 вересня 2019 року. У зв’язку із цим Єврокомісія встановила наступні терміни для подачі коментарів та доказів:
- протягом 15 днів з дати публікації зацікавлені сторони мають можливість надати Єврокомісії свої коментарі та докази, зазначаючи при цьому, до якого саме пункту із п’яти питань відноситься така інформація;
- сторони мають право надати свої контр-коментарі протягом 7 днів з дати подання базових коментарів;
- можливість продовження термінів буде надаватись у виключних випадках і лише на 3 дні.
Мінекономрозвитку буде брати участь у даному перегляді і запрошує усіх зацікавлених виробників до співпраці з метою посилення позиції України та досягнення кращого результату у даному перегляді. З даного питання просимо звертатись до Департаменту торговельного захисту Мінекономрозвитку за тел. 596-68-50.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |