• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Приватне підприємство "Промислове та цивільне будівництво і проектування"

Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись
Тема розширена: Скасування спрощеної закупівлі
Суть питання: Доброго дня! Просимо надати роз'яснення з наступного питання: спрощену закупівлі скасовано Замовником на етапі кваліфікації. Підставою скасування зазначено реорганізацію юридичної особи (приєднання сільради до міської ради у зв'язку із утворення ОТГ). Наскільки законним є таке скасування спрощеної закупівлі вже на етапії кваліфікації переможця аукціону, адже в Законі України "Про публічні закупівлі" визначено, що спрощена закупівля скасовується у разі відхилення всіх пропозицій або відсутності пропозицій для участі в ній.
Відповідь на запит 2757/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (в редакції Закону № 114-IX від 19.09.2019) (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Відповідно до частини сімнадцятої статті 14 Закону замовник відміняє спрощену закупівлю в разі: 1) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг; 2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель;   3) скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Разом з тим замовник самостійно приймає будь-які рішення. При цьому згідно частини першої статті 44 Закону за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання цього Закону, уповноважені особи, службові (посадові) особи замовників несуть відповідальність згідно із законами України.

У свою чергу, відповідно до частини двадцятої статті 14 Закону з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду. Рішення та дії замовника можуть бути оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому порядку.

Ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, та відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення правомірності дій замовників в конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Відміна торгів
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json