Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДИТЯЧИЙ ПАРК «ЗАПОРІЗЬКИЙ МІСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД» Запорізької міської ради Запорізької області

Тема: Інше
Тема розширена: щодо використання КЕП
Суть питання: Доброго дня. Чи є порушенням закону використання КЕП фізичної особи при публічних закупівлях підриємства? Адже є наказ підприємства , що ця физична особа призначена уповноваженю особою щодо закупівель. Чому ж тоді не використовувати власнй підпис..?
Відповідь на запит 5/2022

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Виходячи з норм Закону, всі замовники, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, будучи колективними суб’єктами правовідносин, що наділені відповідними правами та юридичними обов‘язками, мають статус юридичної особи. Накладений на документ кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) має надавати змогу однозначно встановити юридичну особу або представника юридичної особи, а не фізичну особу.

У зв’язку з цим, уповноважена особа, будучи службовою (посадовою) особою, працівником замовника, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель, для здійснення своїх функцій, визначених Законом, зокрема, пов’язаних з підписанням документів, має користуватися КЕП як представник юридичної особи.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json