• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Про Міністерство
Меню

Галузеві стандарти

ПЕРЕЛІК НАЦІОНАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ СФЕРИ ТУРИЗМУ

Реквізити
національного стандарту

Назва стандарту

Туризм пригодницький

ДСТУ ISO 21101:2016 (ISO 21101:2014, IDT) Туризм пригодницький. Системи менеджменту безпеки. Вимоги 

У стандарті викладені вимоги до системи управління безпекою для організаторів пригодницького туризму.

Стандарт використовується з метою: підвищення рівня безпеки; щоб задовольнити очікування учасників і безпеки персоналу; щоб продемонструвати безпечну практику; на підтримку дотримання вимог законодавства.

Стандарт може бути використаний для всіх організаторів, що працюють в різних географічних, культурних і соціальних умовах.

ДСТУ ISO/TR 21102:2016 (ISO/TR 21102:2013, IDT) Туризм пригодницький. Лідери. Особиста компетентність 

Цей стандарт є основою для туристичної діяльності організаторів, що пропонують пригодницький туризм, щодо їх компетентності з метою організації максимально безпечної подорожі.

Ефективне виконання положень цього міжнародного стандарту допоможе споживачеві зробити усвідомлений вибір щодо діяльності організаторів пригодницького туризму.

ДСТУ ISO 21103:2016 (ISO 21103:2014, IDT) Туризм пригодницький. Інформація для учасників  Даний стандарт визначає мінімальну інформацію, яка підлягає передачі учасникам і потенціалу учасників до, під час і після діяльності з метою  забезпечення їх безпеки.
Вимоги до окремих туристичних послуг
ДСТУ ISO 13687-1:2018 (ISO 13687-1:2017, IDT) Туризм та пов’язані з ним послуги. Яхтові гавані. Частина 1. Мінімальні вимоги до гаваней з базовим рівнем обслуговування

Стандарт встановлює мінімальні вимоги до комерційних і некомерційних гаваней, визначає базовий рівень обслуговування яхт для всіх видів активного відпочинку, за винятком спортивних заходів.

Сфера застосування не охоплює специфіку доків, сховищ, автозаправних станцій і прилеглих пляжів.

Стандарт не поширюється на ризики у випадку аномальних погодних умов.

ДСТУ ISO 13687-2:2018 (ISO 13687-2:2017, IDT) Туризм та пов’язані з ним послуги. Яхтові гавані. Частина 2. Мінімальні вимоги до гаваней із середнім рівнем обслуговування

Стандарт встановлює мінімальні вимоги до комерційних і некомерційних гаваней, визначає проміжний рівень обслуговування яхт для всіх видів активного відпочинку, за винятком спортивних заходів.

Сфера застосування не охоплює специфіку доків, сховищ, автозаправних станцій і прилеглих пляжів.

Стандарт не поширюється на ризики у випадку аномальних погодних умов.

ДСТУ ISO 13687-3:2018 (ISO 13687-3:2017, IDT) Туризм та пов’язані з ним послуги. Яхтові гавані. Частина 3. Мінімальні вимоги до гаваней з високим рівнем обслуговування

Стандарт встановлює мінімальні вимоги до комерційних і некомерційних гаваней, визначає високий рівень обслуговування яхт для всіх видів активного відпочинку, за винятком спортивних заходів.

Сфера застосування не охоплює специфіку доків, сховищ, автозаправних станцій і прилеглих пляжів.

Стандарт не поширюється на ризики у випадку аномальних погодних умов.

ДСТУ EN 13809:2018 (EN 13809:2003, IDT) Послуги туристичні. Туристичні агенції та туристичні оператори. Терміни та визначення Цей стандарт визначає терміни, що використовуються під час надання послуг суб’єктами туристичної діяльності.
ДСТУ ISO 13810:2016 (ISO 13810:2015, IDT) Туристичні послуги. Промисловий туризм. Надання послуг 

Цей стандарт встановлює загальні вимоги до промислового туризму, пропонованих постачальниками послуг, які мають намір передавати знання щодо виробництва, науково-технічної діяльності, заснованих на виробничих процесах, ноу-хау, а також продуктів або послуг.

Стандарт допоможе туроператорам і власникам різних промислових об'єктів (на кшталт шоколадної фабрики, виноробного заводу, електростанції або шахти) привернути увагу додаткових туристів. У той же час відвідувачі подібних індустріальних об'єктів отримають незабутній і приємний досвід.

Цільовою аудиторією стандарту виступають приватні промислові компанії і органи місцевого самоврядування, у віданні яких є старі індустріальні об'єкти.

ДСТУ 7450:2013 Туристичні послуги. Знаки туристичні активного туризму. Класифікація, опис і правила застосування

Даним стандартом затверджується колірно-цифрова система знакування для активного туризму.

Цей стандарт є інструментом для створення національної багаторівневої мережі туристичних шляхів, яка відповідає всім європейським рекомендаціям в даній галузі та найкращим напрацюванням європейських країн.

Його створено у зв’язку з відсутністю нормативної бази інфраструктурного забезпечення активного туризму, та негативними тенденціями, які намітилися у зв’язку з реалізацією різного роду проектів зі створення такої інфраструктури на основі застарілої нормативної бази сусідніх країн.

ДСТУ ISO 18065:2016 (ISO 18065:2015, IDT) Туризм та пов'язані з ним послуги. Туристичні послуги, що надають на природоохоронних територіях. Вимоги Цей стандарт встановлює вимоги до туристичних послуг, що надаються безпосередньо на природоохоронних територіях, щоб задовольнити відвідувачів, надаючи пріоритетну увагу цілям збереження цих територій, за винятком морських районів, що знаходяться під охороною.
ДСТУ ISO 17680:2016 (ISO 17680:2015, IDT) Туризм та пов'язані з ним послуги. Таласотерапія. Вимоги до послуг

Цей стандарт встановлює вимоги до надання послуг в центрах таласотерапії з використанням благотворного впливу морського навколишнього середовища з лікувальною або профілактичною метою, з метою забезпечення: хорошої якості послуг, що відповідають на прямі і непрямі потреби клієнта, шанобливого використання концепції таласотерапії, реалізації принципів гігієни і безпеки, комфорту для клієнтів.

Цей стандарт не стосується лікувальних властивостей і не охоплює рішення, які відповідають медичній професії.

Цей стандарт не поширюється на житло та послуги громадського харчування.

ДСТУ ISO 17679:2017 (ISO 17679:2016, IDT) Туризм та пов’язані з ним послуги. Велнес та СПА. Вимоги до послуг

Цей стандарт встановлює вимоги до обслуговування велнес спа, основних допоміжних процесів і якості наданої послуги клієнту.

Він може використовуватися усіма типами оздоровчих курортів, навіть якщо він є частиною іншої діяльності (наприклад, об'єктів розміщення, фітнес-центрів і лікарень).

Стандарт не включає ніяких вимог до розміщення або споживання продуктів харчування і напоїв.

Він не поширюється на лікувальні центри і центри таласотерапії.

Також він не охоплює рішення, що стосуються медичних професій, медичного навчання або будь-яких релігійних аспектів.

ДСТУ ISO 13009:2016 (ISO 13009:2015, IDT) Туризм та пов'язані з ним послуги. Вимоги та рекомендації з експлуатації пляжу

Цей стандарт встановлює загальні вимоги і рекомендації для пляжу. У ньому містяться вказівки для тих, хто обслуговує пляжі і їх користувачів щодо сталого управління і планування, володіння пляжем, стійкої інфраструктури та потреб надання послуг, в тому числі безпеки пляжів, інформації та комунікацій, очищення і видалення відходів.

Цей стандарт поширюється на пляжах під час купального сезону.

ДСТУ ISO 13687:2016 (ISO 13687:2014, IDT) Туризм та пов'язані з ним послуги. Яхт-гавані. Мінімальні вимоги

Цей стандарт встановлює мінімальні вимоги для комерційних і некомерційних гаваней для прогулянкових катерів і яхт, за винятком стандартизації спортивних заходів. Стандарт не поширюється на особливості складу яхт, складів, заправних станцій і прилеглих пляжів.

Відповідність цьому стандарту не гарантує повної безпеки або відсутність ризиків в разі аномальних погодних умов і екстремальних умов на морі.

Вимоги до засобів розміщення

ДСТУ 4527:2006 Послуги туристичні. Засоби розміщення. Терміни та визначення Даний стандарт встановлює терміни, обов'язкові для вживання в усіх видах нормативних документів, що стосуються сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання), для встановлювання категорій готелів та інших об'єктів, що надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), а також для робіт зі стандартизування.
ДСТУ 4268:2003 Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні вимоги

Стандарт встановлює класифікацію засобів розміщування, загальні вимоги до засобів розміщування та до послуг, які надають у засобах розміщування.

Вимоги цього стандарту застосовують суб'єкти господарювання, що надають послуги засобів розміщування.

Стандарт придатний для застосування з метою сертифікації засобів розміщування.

ДСТУ 4269:2003 Послуги туристичні. Класифікація готелів Цей стандарт встановлює класифікацію готелів та аналогічних засобів розміщування незалежно від форм власності та відомчої належності, а також вимоги до них. 
Стандарт придатний для застосування з метою сертифікації. 
ДСТУ ISO/TS 13811:2016 (ISO/TS 13811:2015, IDT) Туризм та пов'язані з ним послуги. Інструкція з розроблення екологічних специфікацій щодо розміщення закладів

Даний стандарт містить рекомендації по розробці специфікацій, спрямованих на зниження негативного впливу і збільшення позитивного впливу закладів розміщення на навколишнє середовище.

Даний стандарт не стосується кемпінгів.

Вимоги до ТІЦ

ДСТУ ISO 14785:2016 (ISO 14785:2014, IDT) Офіси туристичні інформаційні. Туристична інформація щодо послуг з приймання туристів. Вимоги Цей стандарт встановлює мінімальні вимоги до якості послуг, що надаються туристичними інформаційними офісами (TІO) будь-якого типу і розміру, державних чи приватних.
Вимоги та специфікації для інвалідів та інших маломобільних груп населення
ДСТУ ISO 17049:2017 (ISO 17049:2013, IDT) Доступне проектування. Застосування шрифту Брайля на інформаційних вказівниках, обладнанні та приладах Стандарт визначає основні вимоги до шрифту Брайля, використовуваного для вивісок, устаткування і приладів, включаючи параметри розміру шрифту Брайля і характеристики використовуваних матеріалів, а також керівні принципи для практичної реалізації стандарту для перекладу.
ДСТУ ISO 23599:2017» (ISO 23599:2012, IDT) Вироби для надання допомоги сліпим і людям зі слабким зором. Тактильні індикатори пішохідної зони

Цей міжнародний стандарт забезпечує специфікації продукту для дотикових зовнішніх індикаторів і рекомендації щодо їх установки з метою допомоги у забезпеченні безпечного і самостійного пересування сліпих або людей зі слабким зором.

Він конкретизує два види специфікації: з концентрації уваги і для безпечного пересування. Вони можуть бути використані як в приміщенні, так і в довкіллі, де можуть бути присутні ризики для людей зі слабким зором.

Вимоги до закладів ресторанного господарства
ДСТУ 4281:2004 Заклади ресторанного господарства. Класифікація Даний стандарт встановлює визначення закладів ресторанного господарства, їх класифікацію та загальні вимоги до них.
ДСТУ 3862-99 Ресторанне господарство. Терміни та визначення Цей стандарт встановлює терміни та визначення стосовно закладів громадського харчування. Вимоги стандарту чинні для застосування у роботі підприємств, установ, організацій, що діють на території України, технічних комітетів з стандартизації, науково-технічних та інженерних товариств, міністерств (відомств).
Вимоги до професійної підготовки кадрів
ДСТУ EN 15565:2016 (EN 15565:2008, IDT) Туристичні послуги. Вимоги до професійної підготовки та кваліфікаційних програм для гідів Стандарт встановлює вимоги до професійної підготовки та кваліфікаційних програм для гідів
Вимоги щодо туристсько-екскурсійного обслуговування
ДСТУ EN 15700:2014 Безпечність стрічкових конвеєрів для зимових  видів спорту чи туризму Даний стандарт встановлює вимоги до стрічкових конвеєрів для зимових видів спорту чи туризму з метою забезпечення безпеки туристів.
ГОСТ 28681.3-95 Туристско-экскурсионное обслуживание. Требования по обеспечению безопасности туристов и экскурсантов Ці стандарти встановлюють вимоги до туристських і екскурсійних послуг, які забезпечують безпеку життя і здоров'я туристів і екскурсантів, методи їх контролю і призначений для обов'язкової сертифікації туристських послуг
ГОСТ 28681.2-95 Туристско-экскурсионное обслуживание. Туристские услуги. Общие требования
ГОСТ 28681.1-95 Туристско-экскурсионное обслуживание. Проектирование туристских услуг Цей стандарт встановлює порядок розробки документації при проектуванні туристських послуг і призначений для підприємств, організацій різних організаційно-правових форм і фізичних осіб-підприємців, які надають туристичні послуги
ГОСТ 28681.0-90 Стандартизация в сфере туристско-экскурсионного обслуживания Даний стандарт встановлює цілі, задачі, об’єкти стандартизації та структуру комплексу стандартів а також інших документів зі стандартизації у сфері туристсько-екскурсійного обслуговування. Стандарт розповсюджується на організації та підприємства з питань стандартизації в сфері туристсько-екскурсійного обслуговування, незалежно від їх підпорядкування.
Технічні умови щодо туристського спорядження
ДСТУ ISO 5912:2015 (ISO 5912:2011, IDT) Палатки туристичні Ці стандарти встановлюють вимоги до безпеки, продуктивності та придатності для використання палаток (наметів кемпінгу).
ДСТУ ISO 5912:2008 Палатки туристичні
ГОСТ 28917-91 (ИСО 5912-85) Палатки туристские. Общие технические условия Даний стандарт розповсюджується на палатки туристичні, призначені для тимчасового проживання туристів в похідних умовах і на відпочинку. Стандарт не розповсюджується на палатки спеціального призначення (альпіністські, для експедицій, палатки-павільйони та ін.).
РСТ УССР 1280-83 Палатки туристські. Загальні технічні умови Стандарт встановлює загальні технічні умови для палаток туристських.
ДСТУ 2584-94 (ГОСТ 30154-94) Плити газові побутові туристські. Загальні технічні умови Цей стандарт поширюється на плити газові побутові туристські, призначені для приготування їжі у похідних умовах на відкритому повітрі, що працюють від балона для зріджених вуглеводневих газів.

Посилання щодо ознайомлення та придбання на сайті УкрНДНЦ

https://freegeoip.net/json