8 квітня 2022 року відбулось засідання Комітету СОТ з процедур ліцензування імпорту, у ході якого було розглянуто дотримання членами СОТ зобов’язань стосовно нотифікування заходів з ліцензування, письмові питання та відповіді членів СОТ стосовно специфічних торговельних занепокоєнь, подані членами СОТ нотифікації згідно з вимогами Угоди про процедури ліцензування імпорту (далі – Угода), заходи з ліцензування імпорту, запроваджені окремими країнами, звіт Голови Комітету щодо підвищення прозорості процедур повідомлення згідно з Угодою.
Під час засідання було обговорено 8 поданих Україною нотифікацій (G/LIC/N/2/UKR/14-21), до яких коментарів та зауважень з боку членів СОТ висловлено не було.
Також представником України було привернуто увагу до наслідків неспровокованого та невиправданого воєнного вторгнення РФ в Україну всупереч нормам і принципам міжнародного права. Було підкреслено, що навіть в умовах воєнного стану Уряд України забезпечує можливість отримання бізнесом необхідних ліцензій за допомогою електронних засобів, а державні службовці роблять все можливе для того, щоб бізнес продовжував працювати безперебійно.
Низка членів СОТ, серед яких ЄС, США, Австралія, Канада, Велика Британія, Корея, Японія, Тайвань, Грузія та Молдова засудили воєнну агресію Росії проти України та її наслідки для безпеки регіону, висловили солідарність з народом України та готовність протидіяти порушенням РФ норм міжнародного права.
Комітет із ліцензування імпорту – орган в системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головні завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди про процедури ліцензування імпорту, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, що стосуються дії цієї Угоди або досягнення її цілей.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |