17.05.2022 відбулось чергове засідання Комітету СОТ з митної оцінки (Комітет).
На початку засідання Голова Комітету нагадав, що запропонований порядок денний зустрічі було поширено документами WTO/AIR/VAL/14 від 06.04.2022 та WTO/AIR/VAL/14/Rev.1 від 06.05.2022, що і були погоджені та затверджені для розгляду під час цього засідання.
Після затвердження порядку денного низка членів (ЄС, США, Канада, Великобританія, Китай, Швейцарія, Нова Зеландія, Корея, Норвегія, Молдова, Японія та інші) взяли слово, щоб висловити рішуче засудження військового вторгнення РФ в Україну. Російський делегат вкотре повідомив, що робочі органи СОТ не є належним місцем для обговорення питань такого характеру і висловив занепокоєння щодо обмежувальних заходів, запроваджених декотрими членами щодо російських товарів. Однак представники вищевказаних членів зазначили, що ці заходи були запроваджені у відповідь на російську військову агресію по відношенню до України.
У рамках розгляду питання “Звіт про роботу Технічного комітету з митної оцінки” представник Всесвітньої митної організації доповів про роботу Технічного комітету ВМО з митної оцінки під час 54-ї сесії в травні поточного року та поінформував про останні події з розвитку інституційної спроможності представників членів ВМО (семінар з вивчення багатьох аспектів митної оцінки для підрозділів Митної служби Республіки Молдова, семінар з боротьби з комерційним шахрайством для співробітників Комісії з доходів Сейшельських островів тощо).
Під час розгляду пункту порядку денного щодо виконання та адміністрування Угоди про митну оцінку Голова нагадав, що відповідно до статті 22 Угоди про застосування статті VII ГАТТ 1994 та відповідного Рішення Комітету члени повинні подати повні тексти свого національного законодавства про митну оцінку однією з трьох офіційних мов СОТ. Вони також повинні повідомити Комітет про будь-які зміни в своїх нормативно-правових актах, що стосуються митної оцінки, та про адміністрування таких документів. Голова зазначив, що в документі G/VAL/W/232/Rev.15 від 06.05.2022 узагальнено поточний стан нотифікування, а також статус отримання запитань та надання відповідей щодо змін в законодавстві. Було зазначено, що останнім часом відслідковується певна активізація членів та обнадійливе збільшення нотифікаційної активності. Загалом на цьому засіданні розглядалися нотифікації щодо змін в законодавстві 36 членів. Голова подякував делегатам за їхню роботу при підготовці цих нотифікацій та наголосив на тому, що у разі потреби члени можуть звертатися до Секретаріату з проханням технічної допомоги в підготовці таких повідомлень.
Крім того, учасниками було взято до відома інформацію про стан нотифікацій з передвідвантажувальної інспекції (документи G/PSI/N/1/Rev.5 та G/PSI/N/1/Rev.5/Add.1).
Завершуючи розгляд питань порядку денного, було прийнято рішення, що розгляд блоку “Інші питання” буде перенесено на наступне засідання восени цього року.
Наприкінці засідання представник Секретаріату на прикладі Комітету СОТ з доступу до ринку доповів про систему “Електронний порядок денний” для підготовки офіційних засідань. Наразі “Електронний порядок денний” перебуває на початковій стадії впровадження і члени матимуть можливість надати спрямовані на вдосконалення системи відгуки на наступних неформальних та офіційних засіданнях Комітету.
Наступна офіційна зустріч Комітету запланована в жовтні 2022 року.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |