10 – 12 листопада 2021 відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з технічних бар’єрів в торгівлі (далі – Комітет ТБТ).
Основна частина засідання Комітету ТБТ була присвячена розгляду торговельних питань, які викликають занепокоєння членів СОТ. Загалом на засіданні було розглянуто 89 торговельних занепокоєнь, з яких 25 – нові.
В обговоренні торговельних занепокоєнь переважали питання щодо екологічних заходів запроваджених членами СОТ, зокрема залишків вуглецевого сліду, циркулярної економіки, поводження з пластиковими відходами, класифікації небезпечних хімічних речовин та викидів транспортних засобів. Також було здійснено обговорення численних заходів членів СОТ, пов’язаних з енерго- та водозбереженням у пральних та сушильних машинах, застосуванням побутових товарів та електроприладів, забезпеченням доступності запасних частин для холодильників, вимог маркування до телевізорів надвисокої чіткості (UHD) у режимі очікування.
Окремим блоком були розглянуті питання застосування членами СОТ заходів, пов’язаних з COVID-19. За період з березня 2020 року членами СОТ було надано 179 повідомлень у сфері технічного регулювання, пов’язаних із застосуванням заходів через COVID-19, що становить 41% усіх повідомлень СОТ щодо заходів COVID поданих на теперішній час. Відповідні заходи стосуються лікарських засобів, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та загального призначення.
На засіданні будо анонсовано проведення у 2022 році симпозіуму щодо обговорення ролі Комітету ТБТ у вирішенні проблемних питань регулювання світової економіки.
Наступне засідання Комітету заплановане на 9 – 11 березня 2022 року.
Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сферах технічних бар'єрів у торгівлі.
Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних проблем на розгляд Комітету ТБТ у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій. Також привертається увага всіх членів СОТ до можливих порушень зобов’язань за Угодою ТБТ, і використовується можливість залучення інших заінтересованих членів організації для підтримки та впливу на невиправдані технічні бар’єри у торгівлі.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |