Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Діяльність України у Світовій організації торгівлі / Участь України в роботі регулярних органів СОТ / Участь у засіданнях Комітету з ТБТ / Засідання
Інформація щодо результатів засідання Комітету СОТ з питань технічних бар’єрів в торгівлі (05-07 червня 2024 року)
25.06.2024 | 14:52 | Департамент торговельних угод та розвитку експорту.

05 – 07 червня 2024 року в м. Женеві (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з питань технічних бар’єрів у торгівлі (далі – Комітет).

Основна частина засідання Комітету була присвячена розгляду торговельних занепокоєнь, внесених членами СОТ. На засіданні загалом було розглянуто 60 торговельних занепокоєнь, 7 з яких було внесені на обговорення вперше. Нові занепокоєння, зокрема, стосувались застосування гармонізованих стандартів для будівельної продукції; обов’язкової реєстрації товарів інформаційних технологій та електроніки; програм енергозбереження для побутових посудомийних машин, пральних машин та сушильних машин; стандартів безпечності харчових продуктів, зокрема маркування упакованих харчових продуктів; регламентації застосування гальмівних систем та їх компонентів тощо.

У рамках засідання Комітету:

  • ухвалено керівництво щодо належної практики коментування нотифікацій членів СОТ (документ G/TBT/GEN/386), яке містить докладний опис процесу подання зацікавленими сторонами коментарів стосовно заходів торговельних партнерів до того, як такі заходи будуть остаточно затверджені.

Довідково: керівництво підготовлене на основі інформаційних матеріалів, наданих центрами обробки запитів з питань ТБТ Австралії, Кенії, Намібії, Перу, Філіппін, Південної Африки та США, та за результатами обговорень Робочої групи з питань прозорості;

  • представлено досвід Австралії та США щодо практичного використання методичних рекомендацій (документ G/TBT/55) та застосування оновленого онлайн-формату подання нотифікацій згідно з статтею 15.2 Угоди про технічні бар’єри в торгівлі (далі – Угода ТБТ) для інформування про правові та інституційні механізми, запроваджені членами СОТ для імплементації Угоди ТБТ.
  • здійснено обговорення пропозицій стосовно підвищення рівня поінформованості про ключові принципи та найкращі практики для підтримки регуляторних органів під час розробки та прийняття належних процедур оцінки відповідності згідно з керівництвом про процедури оцінки відповідності, ухваленим на засіданні Комітету у березні 2024 року (документ G/TBT/54);
  • здійснено обговорення 38 пропозицій, наданих членами СОТ до десятого трирічного перегляду дії та виконання Угоди ТБТ, які стосуються питань  торговельної та гендерної політики, застосування адитивних технологій, ролі метрології у сприянні торгівлі, ринкового нагляду, належної регуляторної практики та впровадження стандартів декарбонізації.

Довідково: трирічний перегляд дії та виконання Угоди ТБТ охоплює ключові сфери діяльності Комітету, включаючи регуляторне співробітництво між членами, прозорість, стандарти, оцінку відповідності та питання, пов'язані з роботою Комітету;

  •  представлено нові удосконалення онлайн ePing SPS&TBT платформи щодо  оперативного моніторингу заходів членів СОТ у сфері технічного регулювання, пошуку інформації про торговельні занепокоєння, які обговорюються на засіданнях Комітету тощо.

Інформацію про 10 ключових результатів роботи Комітету у 2023 році оприлюднено на сайті СОТ.

Проведення наступного офіційного засідання Комітету заплановане 05 – 08 листопада 2024 року, якому передуватиме проведення неформального засідання, присвяченого обговоренню пропозицій до десятого трирічного перегляду дії та виконання Угоди ТБТ.

 

Комітет СОТ з питань технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди про технічні бар'єри в торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань за Угодою ТБТ, подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері технічного регулювання.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2