1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер
Постанова Кабінету Міністрів України від 09 липня 2017 року № 553 “Про внесення змін до порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків” (далі – постанова), набрала чинності - 15.08.2017.
2. Назва виконавця заходів з відстеження
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
3. Цілі прийняття акта
Основною ціллю прийняття постанови є забезпечення належного функціонування електронної системи закупівель, зокрема надання відповідних сервісів, шляхом вдосконалення (доповнення) окремих положень Порядку для забезпечення здійснення закупівель з дотриманням принципів публічних закупівель (відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, максимальної ефективності, запобігання корупційним діям тощо).
4. Строк виконання заходів з відстеження
З 15.08.2018 по 15.07.2019.
5. Тип відстеження
Повторне відстеження.
6. Методи одержання результатів відстеження
Статистичний метод.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” шляхом отримання зауважень та пропозицій до постанови, їх аналізу.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Постанову опубліковано в Офіційному віснику України від 29.08.2017 (2017 р., № 67, стор. 11, стаття 1976, код акта 86918/2017), Урядовому кур’єрі від 15.08.2017 № 151 та оприлюднено на офіційному веб-сайті Верховної Ради України за посиланням.
Кількість проведених закупівель державними (зокрема казенними) та комунальними підприємствами, їх дочірніми підприємствами, об’єднаннями підприємств, а також господарськими товариствами, в яких державна або комунальна частка у статутному капіталі становить 50 і більше відсотків – в електронній системі закупівель порівняно з попереднім роком опубліковано в два рази більше звітів про укладені договори більш як 6 тис. організацій, що складає близько 236,5 тис.
Обсяг отриманих Уповноваженим органом звернень та скарг щодо належного функціонування електронної системи закупівель – порівняно з попереднім роком прийнято ще 1 рішення за зверненням щодо зняття оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу інформації як такої, що має шкідливий характер та не має відношення до проведення закупівлі (№ 1092 від 27.06.2019).
Кількість внесених змін до рішень Уповноваженого органу щодо авторизації (попередньої авторизації) стосовно визначення оператором авторизованого електронного майданчика – порівняно з попереднім роком прийнято ще 2 рішення про визначення оператора авторизованого електронного майданчика № 968 від 06.06.2019 та № 1927 від 17.12.2018.
9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
За результатом аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей.
Реалізація постанови забезпечує належний рівень функціонування електронної системи закупівель та злагодженість співпраці між її суб’єктами в правовому полі.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |