Вимоги щодо формування та оформлення стратегічного плану розвитку та звіту про його виконання встановлені наказом Мінекономіки від 01.09.2022 № 2897 “Про затвердження форм та Порядку подання і затвердження стратегічного плану розвитку, звіту про виконання стратегічного плану розвитку та інформації про затвердження стратегічних планів розвитку суб’єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання”, зареєстрованим в Мін’юсті 16.09.2022 за № 1059/38395 (далі – Наказ 2897).
Законом України “Про управління об’єктами державної власності” (далі – Закон) та Наказом 2897 не передбачено виключень щодо не складання стратегічних планів розвитку малими підприємствами.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 6 Закону уповноважені органи управління, відповідно до покладених на них завдань, затверджують стратегічні плани розвитку державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, управління корпоративними правами або контроль за діяльністю яких вони здійснюють, та здійснюють контроль за їх виконанням.
Стратегічний план розвитку та звіт про його виконання не складаються для суб’єктів господарювання, що перебувають у процедурі банкрутства, а також стосовно яких прийнято рішення про приватизацію, реорганізацію (реструктуризацію), ліквідацію чи передачу в комунальну власність.
Структура стратегічного плану розвитку суб’єкта господарювання та звіту про його виконання має відповідати структурі форм плану та звіту, затверджених Наказом 2897. Наповнення розділів плану та звіту здійснюється з урахуванням особливостей кожного суб’єкта господарювання і сфери його діяльності та умов воєнного стану і періоду післявоєнного відновлення економіки в Україні (відбудови або релокації виробничих потужностей суб’єктів господарювання, імпортозаміщення продукції, нових логістичних рішень тощо).
Суб’єкти управління об’єктами державної власності або органи управління суб’єкта господарювання, до компетенції яких, згідно з законодавством, віднесено повноваження щодо затвердження стратегічного плану, (далі - суб’єкти управління) з метою врахування специфіки діяльності окремих суб’єктів господарювання державного сектору економіки можуть встановлювати для окремих суб’єктів господарювання, що знаходяться у сфері їх управління, додаткові вимоги (додаткові показники у формі стратегічного плану розвитку) при формуванні стратегічних планів розвитку.
Стратегічний план розвитку складається та затверджується на певний період (декілька років), що визначається суб’єктом управління. Проєкт стратегічного плану розвитку на наступний період подається суб’єктом господарювання на розгляд і затвердження суб’єкту управління за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (далі - СЕВ ОВВ) та в автоматизованій системі подання, накопичення та оброблення електронних звітів (далі - система електронної звітності) із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, до 15 квітня останнього року в періоді, на який затверджений чинний стратегічний план розвитку.
Стратегічний план розвитку підлягає перегляду в разі зміни документів стратегічного характеру, суттєвих змін кон’юнктури ринку, які впливають на місію підприємства, форс-мажорних обставин тощо. Зміни вносяться у разі збільшення або зменшення очікуваних ключових показників результатів діяльності більше чим на 10% порівняно до затверджених, у роки в межах періоду, на який затверджений стратегічний план.
Зміни до затвердженого стратегічного плану розвитку не можуть уноситися в поточний календарний рік та рік, календарний строк якого закінчився.
Суб’єкт господарювання щорічно подає на розгляд до суб’єкта управління звіт про виконання стратегічного плану розвитку за результатами звітного року, у системі електронної звітності та за допомогою СЕВ ОВВ до відповідної системи діловодства із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, у строки, встановлені для подання річної фінансової звітності.
Інформацію про стан затвердження стратегічних планів розвитку суб’єктів господарювання державного сектору економіки та їх виконання суб’єкти управління формують та подають в системі електронної звітності і за допомогою СЕВ ОВВ із використанням електронного підпису чи печатки, що базуються на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, надсилають до Мінекономіки, щоквартально до 10 числа останнього місяця кварталу.
Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 14.08.2013 № 971 “Про затвердження Методичних рекомендацій з питань методологічного забезпечення складання середньо- та довгострокових стратегічних планів розвитку державних підприємств, державних акціонерних товариств та господарських структур” має рекомендаційний характер.
У разі виникнення додаткових питань, електронна пошта для зв’язку: [email protected].
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |