Представники України взяли участь у засіданнях Спільної ініціативи СОТ з питань сприяння інвестуванню заради розвитку, які відбулись 15.03.2022, 25.03.2022 та 07.04.2022.
Під час вказаних засідань було виголошено заяви, у яких:
- висловлено подяку делегаціям членів, які підтримують Україну на засіданнях органів СОТ та виступають із засудженням російської військової агресії проти України;
- зауважено, що війна росії проти України підриває світову економіку, яка тільки почала відновлюватися від наслідків пандемії COVID-19;
- наголошено на неприпустимості ведення "business as usual" в умовах російської агресії проти України;
- зазначено про неможливість продовження переговорів з членом СОТ, який вчиняє кричущі дії проти іншого члена СОТ та міжнародного порядку, заснованого на правилах.
Територіальну цілісність та суверенітет України підтримали у своїх виступах делегації Австралії, Великої Британії, ЄС, Канади, Нової Зеландії, Норвегії, Республіки Корея, , Швейцарії, Японії.
Під час засідання 07.04.2022 низка членів наголосили на тому, що у переговорах з питань сприяння інвестуванню не можна ігнорувати наслідки війни росії проти України для світової економіки. Вони підкреслили, що війна негативно позначиться на можливостях країн з невисоким рівнем доходу виділяти ресурси на реформи з покращення інвестиційного клімату, натомість їхні зусилля будуть зосереджені на забезпеченні продовольчої безпеки та стабілізації економіки.
При цьому, деякі члени зауважили, що прагнуть завершення переговорів з розробки багатосторонньої угоди з питань сприяння інвестуванню заради розвитку до кінця 2022 року, як про це зазначено у Спільній заяві від 10.12.2021 (WT/L/1130).
Наразі переговори щодо розробки багатосторонньої угоди з питань сприяння інвестуванню заради розвитку ведуться у рамках неформальних засідань малих груп. Під час пленарних засідань координатор Спільної ініціативи звітує перед членами про хід та результати проведених переговорів.
Крім того, створено Робочу групу з оцінки потреб, що складається з представників секретаріатів міжнародних організацій (СОТ, ЮНКТАД, Міжнародний торговельний центр, Група Світового банку, ОЕСР, Міжамериканський банк розвитку, Всесвітній економічний форум). Робоча група розробляє посібник для країн, що розвиваються, та найменш розвинених країн, з метою визначення їхніх спроможностей імплементувати майбутню угоду та потреб у технічній допомозі. Представниця Секретаріату СОТ також звітує про проведену групою роботу на пленарних засіданнях Спільної ініціативи.
Чергове пленарне засідання заплановане на травень 2022 року.
Більше про Спільну ініціативу СОТ з питань сприяння інвестуванню заради розвитку можна дізнатися тут.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |