1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер
Постанова Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 621 “Про затвердження Порядку повернення концесієдавцю об’єкта концесії після припинення дії концесійного договору” (далі – Порядок), набрала чинності – 23.07.2020.
2. Назва виконавця заходів з відстеження
Міністерство економіки України.
3. Цілі прийняття акта
Основною ціллю прийняття постанови є затвердження Порядку повернення концесієдавцю об’єкта концесії після припинення дії концесійного договору, який необхідний для практичної реалізації Закону України “Про концесію”.
Порядком визначені два випадки повернення концесієдавцю об’єкта концесії після припинення дії концесійного договору: у зв’язку із закінченням строку його дії або достроковим припиненням концесійного договору.
У першому випадку після закінчення строку дії концесійного договору концесіонер зобов’язаний повернути об’єкт концесії у відповідному технічному стані, визначеному концесійним договором.
У іншому випадку повернення відбувається в разі дострокового припинення концесійного договору концесієдавець спільно з концесіонером не пізніше, ніж протягом місяця з дати прийняття рішення про розірвання договору, або в інший термін, передбачений концесійним договором або рішенням суду/арбітражу, мають провести обстеження з урахуванням положень.
Водночас в обох випадках концесієдавцем спільно з концесіонером обов’язково проводиться обстеження стану об’єкта концесії, зокрема, здійснюється інвентаризація та оцінка майна концесіонера, визначається технічний стан об’єкта концесії, документації, яка використовується концесіонером для здійснення концесійної діяльності, та обсяг правонаступництва концесієдавця. Результатом такого обстеження є звіт про обстеження об’єкта концесії.
За результатами розгляду звіту концесієдавець та концесіонер узгоджують план заходів з передачі об’єкта концесії, а передача об’єкта концесії оформлюється актом приймання-передачі об’єкта концесії.
Затверджений Порядок надає захист концесієдавцям від недобросовісних дій концесіонерів, а концесіонерів (у разі дострокового розірвання договору) від понесених збитків та гарантує збереження об’єкта концесії в належному стані після припинення дії концесійного договору.
4. Строк виконання заходів з відстеження
З 25.07.2022 по 04.08.2022.
5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне)
Повторне відстеження.
6. Методи одержання результатів відстеження
Статистичний метод.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” шляхом проведення моніторингу виконання концесійних договорів на підставі щорічних звітів концесієдавців про виконання зазначених договорів.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Після набрання чинності постанови відсутній прецедент повернення концесієдавцю об’єкта концесії після припинення дії концесійного договору у зв’язку із закінченням строку його дії або достроковим припиненням концесійного договору.
9. Оцінка результатів реалізації акта та ступеня досягнення визначених цілей
Регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей та не потребує внесення змін чи доповнень.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |