16 - 18 листопада 2022 року відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з питань технічних бар’єрів в торгівлі.
Протягом засідання Комітету члени СОТ розглянули 81 торговельне занепокоєння, 20 з яких було порушено вперше. Значна кількість нових занепокоєнь стосувалась вжиття заходів, спрямованих на безпечність продукції, зокрема, таких як проведення вибіркового тестування продукції на ринку та заборони використання окремих токсичних речовин. Особлива увага на засіданні була приділена питанням впливу на навколишнє середовище, а саме стандартам енергозбереження, забороні використання мінеральних олій в пакувальних та друкованих матеріалах задля покращення переробки відходів і захисту здоров’я населення, використання багаторазової упаковки та зменшення рівня забруднення довкілля, спричиненого пакувальними відходами.
Під час засідання представницею делегації України було поінформовано членів СОТ про поточний стан здійснення заходів та роботу державних органів у сфері технічного регулювання в умовах російського військового вторгнення на територію України.
У рамках Комітету були проведені тематичні сесії щодо впровадження належної регуляторної практики, а також розробки стандартів.
Членами Комітету було зазначено на важливості впровадження належної регуляторної практики для забезпечення сприятливого та прозорого торговельного середовища. Особлива увага при цьому повинна надаватись питанням взаємодії із зацікавленими сторонами на ранній стадії розробки регуляторних актів та розбудові належного потенціалу регуляторних органів.
Під час тематичної сесії щодо розробки стандартів відповідно до Кодексу розробки, прийняття та застосування стандартів, було висвітлено питання взаємодії між роботою Кодексу та Комітету щодо заходів з маркування харчових продуктів та алергенів для захисту здоров’я споживачів. Члени Комітету обговорили основні виклики та поділитись досвідом участі у діяльності Кодексу.
Питання, пов’язані зі зміною клімату та використанням пластику стануть предметом обговорення наступних тематичних сесій, проведення яких заплановане на березень 2023 року.
Члени СОТ також продовжили обговорення щодо розробки рекомендацій (керівних принципів) для процедур оцінки відповідності, які покликані допомогти регуляторним органам у виборі та розробці систем оцінки відповідності на основі вимог Угоди ТБТ.
Проведення чергового офіційного засідання Комітету заплановано на березень 2023 року.
Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сферах технічних бар'єрів у торгівлі.
Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних проблем на розгляд Комітету ТБТ у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій. Також привертається увага всіх членів СОТ до можливих порушень зобов’язань за Угодою ТБТ, і використовується можливість залучення інших заінтересованих членів організації для підтримки та впливу на невиправдані технічні бар’єри у торгівлі.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |