Конференція національних директорів з озброєння (Conference of National Armaments Directors) з 1996 року є вищим дорадчим Комітетом Північноатлантичної ради Альянсу з питань озброєнь. Вона координує реалізацію політики НАТО у сфері розвитку озброєння і військової техніки. До роботи Конференції залучаються керівники національних відомств або відповідних підрозділів відомств, які відповідають за формування та реалізацію політики у сфері озброєння і військової техніки.
Конференція національних директорів з озброєння НАТО (CNAD) і підпорядкована їй структура зосереджені на спільній розробці, придбанні та сумісності оборонного обладнання. Діяльність CNAD спрямована на виявлення можливостей для співпраці між зацікавленими країнами для розподілу ризиків і витрат на розробки, дослідження та технології, а також для досягнення ефекту масштабу, промислового співробітництва, стандартизації та оперативної сумісності.
Робота CNAD виконується через підлеглі головні групи та програми, кожна з яких керується CNAD і звітує перед нею.
Група з управління життєвим циклом озброєнь AC/327 (Life Cycle Management Group – LCMG) Конференції національних директорів з озброєння (CNAD) та підпорядковані їй групи:
- Робоча група 1 з програмних процесів НАТО (WG/1 LCMG).
Відповідальна за політику НАТО, методи, процедури, настанови та угоди щодо програмних процесів НАТО.
- Робоча група 2 з якості (WG/2 LCMG) Групи з управління життєвим циклом озброєнь AC/327 (LCMG).
Відповідальна за політику, методи, процедури та угоди НАТО щодо якості життєвого циклу НАТО, стандартизації, розробки, оновлення та застосування STANAG, STANREC та AQAP на основі концепції забезпечення якості при придбанні оборонної продукції;
- Робоча група 3 з оцінки вартості життєвого циклу (WG/3 LCMG).
Відповідальна за розробку рекомендацій та стандартів, пов’язаних із калькуляцією життєвого циклу, щоб охопити новий досвід НАТО;
- Робоча група 6 з моделювання умов експлуатації та випробувань (WG/6 LCMG).
Відповідальна за надання вказівок щодо управління екологічними випробуваннями військового обладнання, для характеристики та визначення спільного середовища під час зберігання, транспортування, обробки, розгортання та використання, а також для стандартизації екологічних випробувань, аналізу процедури верифікації та настанов.
- Робоча група 7 з управління конфігурацією (WG/7 LCMG).
Промислово-дорадча група НАТО (NATO Industrial Advisory Group – NІAG) Конференції національних директорів з озброєння (CNAD) є консультативним і дорадчим органом високого рівня провідних промисловців країн-членів НАТО, який діє під керівництвом Конференції національних керівників озброєнь (CNAD), з метою:
- забезпечення форуму для вільного обміну думками щодо промислових, технічних, економічних, управлінських та інших відповідних аспектів досліджень, розробки та виробництва озброєння в Альянсі на основі поточної та оновленої інформації, наданої відповідними органами НАТО;
- надання галузевих консультацій CNAD щодо того, як сприяти співпраці між урядами та галузями у сфері озброєння в рамках Альянсу;
- забезпечення оптимального використання ресурсів NIAG для надання допомоги Основним групам озброєнь та їх підпорядкованим органам у вивченні можливостей міжнародної співпраці та пошуку своєчасних та ефективних шляхів задоволення військових вимог НАТО.
Мінекономіки на регулярній основі бере участь у діяльності:
- Групи з управління життєвим циклом озброєнь AC/327 (Life Cycle Management Group – LCMG) Конференції національних директорів з озброєння (CNAD).
- Робочої групи 3 з оцінки вартості життєвого циклу (WG/3) Групи з управління життєвим циклом озброєнь AC/327 (LCMG) Конференції національних директорів з озброєння НАТО (CNAD).
Важливість участі у діяльності Робочої групи 3 економічного спрямування обумовлено тим, що зростання обсягів міжнародної допомоги Україні, перехід на стандарти НАТО потребує системного моніторингу змін та нововведень в загальних підходах НАТО щодо застосуванні сучасних та ефективних економічних методів та практик.
Крім того, вивчення досвіду держав-членів НАТО сприятиме адаптації законодавства України у сфері економіки безпеки і оборони до вимог та рекомендацій НАТО, а також реалізації проектів, програм та ініціатив НАТО у сфері економіки безпеки і оборони на підтримку України, що є вкрай актуальним внаслідок повномасштабної збройної агресії рф проти України.
- Промислово-дорадчої групи НАТО (NATO Industrial Advisory Group – NІAG) Конференції національних директорів з озброєння (CNAD).
Залучення Мінекономіки до діяльності NIAG здійснюється з метою обміну інформацією з державами-партнерами Альянсу у форматі Платформи взаємосумісності (IP format) щодо напрямів співпраці з робочими органами НАТО, можливих шляхів здійснення підтримки нашої країни та підвищення рівня співпраці і довіри в оборонно-технічній та економічній сферах між Україною та міжнародними партнерами.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |