13 - 15 листопада 2019 року у м. Женева (Швейцарська Конфедерація) відбулось чергове офіційне засідання Комітету СОТ з технічних бар‘єрів в торгівлі (далі – Комітет).
Основна частина засідання Комітету була присвячена розгляду торговельних питань, які викликають занепокоєння (порядок денний засідання представлений у документі JOB/TBT/345).
Загалом було розглянуто 62 торговельні питання, у тому числі 12 нових, які стосуються, зокрема вимог ЄС щодо екодизайну для зовнішнього електропостачання; вимог Бразилії стосовно сертифікації експорту та імпорту напоїв; вимог Індії щодо тестування кондиціонерів; вимог Еквадору щодо енергоефективності сушарок одягу; стандарти Республіки Гана для автомобільних транспортних засобів; оновлені правила США щодо маркування вина, дистильованих спиртних напоїв та солодових напоїв; вимог Катару стосовно терміну зберігання сиру; вимог регламенту Туреччини щодо косметичної продукції; вимог Бразилії стосовно процедур оцінки відповідності медичних виробів; критеріїв допустимого рівня споживання електроенергії електричними сушарками для одягу, встановлених Саудівською Аравією; вимог Кореї щодо сертифікації систем очищення баластних вод; вимог Пакистану стосовно маркування та сертифікації халяльної продукції.
Під час засідання українська сторона підтримала запити ЄС до Російської Федерації щодо:
- проекту Технічного регламенту безпечності алкогольних напоїв в частині моніторингу застосування процедур оцінки відповідності до імпортованої продукції, відповідності супровідних документів тощо;
- Правил сертифікації цементу, зазначивши на важливості інформування членів СОТ про заплановані зміни до відповідного стандарту, а також їх розроблення на основі положень Угоди ТБТ, принципів недискримінації і пропорційності, та з урахуванням міжнародних стандартів і міжнародної практики.
Напередодні засідання 13 листопада 2019 року було проведено тематичну сесію, присвячену регіональним системам інфраструктури якості, яка включає такі основні компоненти як акредитація, метрологія, стандарти і процедури оцінки відповідності. Учасники обговорили важливість функціонування цих компонентів як єдиної національної екосистеми інфраструктури якості, їх значення для конкурентоспроможності товарів, необхідність технічної допомоги, а також регіональну співпрацю з питань розвитку інфраструктури якості.
Наступне засідання Комітету заплановане на 26-27 лютого 2020 року.
Комітет СОТ з технічних бар'єрів у торгівлі (ТБТ) – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угод СОТ про технічні бар'єри у торгівлі, надання членам СОТ можливості проводити консультації з питань, пов'язаних із виконанням зобов'язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сферах технічних бар'єрів у торгівлі.
Члени СОТ використовують механізм внесення торговельних проблем на розгляд Комітету ТБТ у випадках, коли не вдається врегулювати питання шляхом двосторонніх консультацій. Також привертається увага всіх членів СОТ до можливих порушень зобов’язань за Угодою ТБТ, і використовується можливість залучення інших заінтересованих членів організації для підтримки та впливу на невиправдані технічні бар’єри у торгівлі.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |