Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Діяльність / Регуляторна діяльність / Звіти про відстеження результативності прийнятих регуляторних актів
Звіт про базове відстеження результативності наказу Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року № 60/62”
30.08.2024 | 16:21 | Департамент зайнятості.

1. Вид та назва регуляторного акта, відстеження результативності якого здійснюється

Наказ Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України “Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року № 60/62” (далі – наказ).

2. Назва виконавця заходів з базового відстеження результативності

Міністерство економіки України.

3. Цілі прийняття акта

Наказ прийнято з метою приведення у відповідність із законодавством процедури розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення.

4. Строк виконання заходів з відстеження

Серпень 2024 року.

5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне)

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження

Проведення аналізу даних, наданих Державною службою зайнятості.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність,   а також способи одержання даних

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” шляхом отримання зауважень та пропозицій до наказу та їхнього аналізу.

Крім того, результати базового відстеження наказу здійснювалися на підставі встановлених кількісних та якісних значень показників результативності акта, задекларованих при розробці регуляторного акта.

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося за такими показниками:

кількість проведених розслідувань страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, одиниць;

кількість прийнятих рішень стосовно осіб, щодо яких проводилось розслідування, за результатами проведення розслідування, одиниць;

кількість осіб, яким припинено реєстрацію як зареєстрованого безробітного та виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття за результатами проведення розслідування, осіб;

кількість прийнятих рішень про відшкодування страхувальником сум переплат виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття, що виникли з вини страхувальника, за результатами проведення розслідування, одиниць.  

Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалося за результатами аналізу даних, наданих Державною службою зайнятості.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Рівень поінформованості щодо положень нормативно-правового акта достатньо високий.

Проблеми, які обумовили необхідність прийняття запропонованого наказу, вирішувалися шляхом їх визначення, прийняття нормативно-правового акта та розміщення відповідної інформації на офіційному вебсайті Міністерства економіки України.

До нормативно-правового акта у процесі його оприлюднення не було надано зауважень та пропозицій.

Що стосується кількісних та якісних значень показників результативності акта, то за даними Державного центра зайнятості за період з січня 2024 року по липень 2024 року проведено 37 764 розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення стосовно зареєстрованих безробітних (далі – розслідування).

За результатами проведення розслідування:

прийнято 1 401 рішення стосовно осіб, щодо яких проводилось розслідування;

735 особам припинено реєстрацію як безробітного та виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття;

прийнято 63 рішення про відшкодування страхувальником сум переплат виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття, що виникли з вини страхувальника.

9. Оцінка результатів реалізації акта та ступеня досягнення визначених цілей

Запровадження наказу дозволить:

удосконалити та привести у відповідність із законодавством процедуру розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття;  

забезпечити обґрунтованість призначення і виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття;

сприятиме забезпеченню цільового використання коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Остаточна оцінка результативності регуляторного акта буде зроблена за підсумками повторного відстеження, яке здійснюватиметься через рік з дня набрання чинності наказу, але не пізніше двох років.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2