1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується
Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 163 “Про затвердження Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки” (далі – Постанова), набрала чинності 15.09.2016.
2. Назва виконавця заходів з відстеження
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
3. Цілі прийняття акта
Відповідно до положень статті 56 Угоди про асоціацію між Україною з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію) Україна має імплементувати положення актів законодавства ЄС до національного законодавства.
Списком законодавства для адаптації із зазначенням термінів для його здійснення, зазначеного у Додатку III до Угоди про асоціацію, передбачено адаптацію національного законодавства щодо засобів вимірювальної техніки до законодавства ЄС.
Тому, основною метою прийняття Постанови було затвердження нової редакції Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки (розробленого на основі Директиви 2014/32/ЄС про гармонізацію законодавства держав-членів ЄС стосовно надання на ринку вимірювальних приладів, яка набрала чинності в ЄС 20.04.2016, та Директиви 2015/13, якою було внесено зміни технічного характеру до Директиви 2014/32/ЄС), та визнати такою, що втратила чинність постанову Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 № 332 “Про затвердження Технічного регламенту щодо суттєвих вимог до засобів вимірювальної техніки ”.
4. Строк виконання заходів з відстеження
З 16 вересня 2016 року по 4 жовтня 2016 року.
5. Тип відстеження
Базове відстеження.
6. Методи одержання результатів відстеження
Статистичний метод. Для проведення базового відстеження Постанови проводиться аналіз одержаних пропозицій до неї від заінтересованих сторін щодо необхідності перегляду Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки з метою внесення до нього змін.
7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних
Відстеження результативності регуляторного акта здійснювалось відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" шляхом аналізу звернень заінтересованих сторін щодо необхідності внесення змін до Постанови і надання роз'яснень щодо його положень.
8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта
Показники результативності |
2016 |
Рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень акта |
рівень поінформованості щодо положень акта достатньо високий. Зокрема, Постанову опубліковано в “Офіційному віснику України” від 22.03.2016 (2016 р., № 21, стор. 89, стаття 830, код акту 81098/2016), “Урядовому кур’єрі” від 15.03.2016 № 49 та оприлюднено на офіційному веб-порталі Верховної Ради України. |
Кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія акта |
дія акта поширюється на суб’єктів господарювання, що виготовляють та вводять в обіг засоби вимірювальної техніки, призначені органи з оцінки відповідності на здійснення оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки |
Кількість пропозицій заінтересованих сторін щодо необхідності перегляду Постанови |
- |
У строк виконання заходів з відстеження пропозицій та зауважень від заінтересованих сторін до положень Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки не надходило.
Також слід зазначити, що наказом Мінекономрозвитку від 01.09.2016 № 1444 Державне підприємство "Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів" та наказом Мінекономрозвитку від 25.07.2016 № 1216 Національний науковий центр "Інститут метрології" призначено органами з оцінки відповідності на здійснення оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту засобів вимірювальної техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 163.
9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей
За результатами аналізу, отриманих значень показників результативності даного регуляторного акта, можна зробити висновок, що регуляторний акт має високий ступінь досягнення визначених цілей.
Реалізація Постанови забезпечить проведення оцінки відповідності засобів вимірювальної техніки вимогам Технічного регламенту, сприятиме виконанню Україною зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію та усуненню технічних бар’єрів у торгівлі, забезпечить адаптацію національного законодавства до європейського.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |