24 – 25 квітня 2024 року у гібридному форматі відбулось чергове засідання Комітету СОТ з торгівлі та навколишнього середовища (далі – Комітет).
У рамках заходу члени СОТ продовжили досліджувати можливості та виклики, що виникають у зв’язках між торговельною та екологічною політиками та розглянули пропозиції щодо посилення дискусій з цих питань.
Учасники, відповідно до порядку денного, зосередили обговорення, зокрема на таких питаннях:
- Пропозиції та занепокоєння окремих членів СОТ щодо торговельного протекціонізму у пов’язаних з торгівлею заходах з охорони навколишнього середовища.
- Розробка та імплементація пов’язаних з торгівлею ініціатив в рамках Європейського зеленого курсу, зокрема СВАМ, щодо виробництва товарів та продуктів, яке не призводить до знеліснення і деградації лісів, а також стосовно встановлення нових правил щодо пакування та відходів пакування.
- Результати 28-ої сесії Конференції сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату (СОР 28) та підготовка до 29-ої сесії.
- Комунікації Великої Британії стосовно боротьби зі знелісненням та США щодо можливостей та викликів “зеленого переходу”.
- Результати роботи неформального діалогу щодо забруднення відходами пластику та екологічно сталої торгівлі пластиком, ініціативи з питань реформування субсидування викопних видів палива, а також структурованих дискусій заінтересованих членів СОТ з питань торгівлі та сталого розвитку навколишнього середовища.
- Новий розвиток переговорів щодо укладення Угоди про зміну клімату, торгівлю та сталий розвиток (ACCTS) між Ісландією, Коста-Рікою, Новою Зеландією, Норвегією, Фіджі та Швейцарією.
- Проведення консультацій стосовно запровадження у Великій Британії механізму коригування вуглецю на кордоні.
- Проміжні результати розробки угоди ЮНЕП з забруднення відходами пластику.
- Необхідність реформування роботи Комітету за результатами 13-ої Конференції міністрів СОТ.
У своїй інтервенції представниця України представила членам СОТ оновлену інформацію щодо негативних наслідків розв’язаної РФ війни, зазначивши про загрозу ядерній і радіаційній безпеці, руйнівний вплив війни на навколишнє середовище України та потенційну загрозу для інших країн, здоров’я людей та на міжнародну торгівлю.
Крім цього, було відзначено важливість дослідження на засіданнях Комітету не тільки пов’язаних з торгівлею ініціатив з охорони навколишнього середовища, а й заходів, які цілеспрямовано вживаються окремими країнами з метою завдання шкоди екології інших членів.
Представниця України наголосила на необхідності спільної відповіді для відповідного реагування на виклики, які постали перед міжнародним співтовариством через повномасштабне вторгнення РФ в Україну та зупинки агресора.
У свою чергу низка членів СОТ, а саме: Австралія, Велика Британія, ЄС, Канада, Корея, Нова Зеландія, Норвегія, США, Швейцарія та Японія рішуче засудили незаконне, неспровоковане та невиправдане вторгнення РФ в Україну та висловили підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.
Також під час заходу членам СОТ представили нового голову Комітету, ним став Голова Постійного представництва Швейцарії при СОТ та ЄАВТ у Женеві Посол Ервін Боллінгер, який замінить на цій посаді Постійного представника Еквадору при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Посла Хосе Валенсію.
Чергове засідання Комітету попередньо відбудеться 19 – 20 червня 2024 року.
Довідково. Комітет СОТ з торгівлі та навколишнього середовища – орган в системі СОТ, підзвітний Генеральній раді, є постійним форумом, що присвячений діалогу між урядами щодо впливу торговельної політики на навколишнє середовище та екологічної політики на торгівлю. Засідання Комітету відбуваються не рідше ніж раз на рік.
Інформаційні ресурси
Повідом про корупцію |
Розрахунок середньоринкової вартості автомобілів |
Бази даних у сфері технічного регулювання; |
Єдиний державний портал адміністратівніх послуг |
Державні закупівлі |
Міністерство економіки України |
01008, Україна, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |