Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Одеська філія державного підприємства "Адміністрація морських портів України"

Тема: Інше
Тема розширена: Щодо переліку локалізованих товарів
Суть питання: Відповідно п.п. 1 п. 6-1 розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України "Про публічні закупівлі" замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує визначені межі. Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України Уповноважений орган формує та веде перелік товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті.

Для належного виконання вимог чинного законодавства Замовником встановлено відповідні вимоги у тендерній документації та перевіряється наявність запропонованого товару у переліку.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2024 р. № 597 внесено зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166, а саме доповнено пункт 17 доповнити підпунктом 6-2 такого змісту:
“6-2) вчиняти дії з виключення товарів з переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва (далі - перелік) у випадках, передбачених Порядком підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2022 р. № 861 “Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 63, ст. 3807);”.

На етапі укладання договору було встановлено, що запропонований учасником-переможцем товар було виключено з Переліку локалізованих товарів.

Враховуючі вищевикладене, просимо надати консультацію щодо правових наслідків виключення товару з переліку на етапі укладання або виконання договору та які дії доцільно вжити в такому випадку.
Відповідь на запит 362/2024
Шановний користувачу, відповідь на питання щодо постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2022 р. № 861 (зі змінами) міститься в запиті № 624/2023, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням: https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=4d56622d-a3fb-41bd-be47-875be3b3fbfe&lang=uk-UA
Принагідно повідомляємо, що 28.06.2024 представниками Міністерства економіки України та ДП “Прозорро” проведено вебінар на тему "Роз'яснення щодо оновлення переліку локалізованих товарів", присвячений основним змінам, що внесені постановою КМУ № 861, який доступний за посиланнями: https://www.facebook.com/prozorro.gov.ua/videos/1132540541161547/?locale=ru_RU   або https://www.youtube.com/watch?v=m6d8vdu8V4k
Крім цього, на Prozorro Інфобокс розміщена стаття "Розбір вебінару "Роз'яснення щодо оновлення переліку локалізованих товарів"" за посиланням: https://infobox.prozorro.org/articles/rozbir-vebinaru-roz-yasnennya-shchodo-onovlennya-pereliku-lokalizovanih-tovariv

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель Локалізація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json