• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "Укрекопром"

Тема: Інше
Тема розширена: Правопорушення учасником закупілі процедури закупівлі
Суть питання: Між ТОВ "НВК "Укрекопром" та ТОВ "Переробні Технології" було укладено Договор № 19-ЛЦ від 23.02.2018 року надання послуг з утилізації відходів. ТОВ "Переробні Технології" неодноразово (більше 50 разів) залучало ТОВ "НВК "Укрекопром" як субпідрядника до публічних закупівель (посилання додаються) без дозволу ТОВ "НВК "Укрекопром". Після перемоги у закупівлі ТОВ "Переробні Технології" жодного разу не передало ТОВ "НВК "Укрекопром" відходи на утилізацію (предмет закупівлі). Як у такому разі захистити себе ТОВ "НВК "Укрекопром" та організатора закупівель від надання недостовірної інформації та вирокистання відомостей (ліцензії та ін документів) ТОВ "НВК "Укрекопром" без дозволу останніх???
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 438/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Виходячи зі змісту пункту 27 частини першої статті 1 Закону, фізична чи юридична особа з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії чи бездіяльності замовника, що суперечать законодавству у сфері публічних закупівель і внаслідок яких порушено право чи законні інтереси такої особи, має право подати скаргу до органу оскарження, керуючись статтею 18 Закону.

Порядок оскарження процедур закупівель визначено статтею 18 Закону.

У свою чергу, згідно зі статтею 20 Господарського кодексу України кожний суб'єкт господарювання має право на захист своїх прав і законних інтересів.

Відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди.

При цьому пунктом 1 частини першої статті 20 Господарського процесуального Кодексу України визначено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв’язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Оскарження процедури закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json