• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області

Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Відповідність кваліфікаційним критеріям
Суть питання: Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області звертається із запитом щодо надання пояснень стосовно документального підт-вердження учасником інформації про відповідність кваліфікаційним критеріям.
Відповідно до ч.2 ст.16 Закону України «Про публічні закупівлі», одним з кваліфікаційних критеріїв є наявність в учасника процедури закупівлі працівни-ків відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Законодавство щодо закупівель не містить визначення поняття «працівник», однак інші законо-давчі та нормативні акти розтлумачують хто є працівником.
Так, відповідно до ст.2 Кодексу законів про працю України:
- працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового до-говору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною осо-бою (ст.2);
- трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (робото-давцем - фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати робо-ту, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець - фізична особа) зо-бов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (абзац 1 ст.21).
Відповідно до ст.626 Цивільного кодексу України, договір (в тому числі цивільно-правовий) — це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Його учасни-ками є замовник та виконавець. Він може укладатися у формі договору підряду (регулюється гл. 61 ЦКУ) або договору надання послуг (гл. 63. ЦКУ).
Слід зазначити, що договори цивільно - правового характеру мають ви-значати конкретний обсяг виконуваної роботи, відповідні строки її виконання тощо, інакше вказані відносини трактуються як скриті трудові відносини, що є порушенням законодавства про працю і матимуть відповідні наслідки.
Виходячи з наведеного виникає питання: чи може виступати сторона циві-льно - правового договору як працівник учасника для підтвердження його від-повідності кваліфікаційному критерію «наявність в учасника процедури закупів-лі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід»?
При здійсненні закупівель Замовник має дотримуватись як законодавства про публічні закупівлі, так і законодавства в цілому.
Відповідь на запит 601/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Відповідно до пункту 28 Особливостей тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням Особливостей.
Відповідно до частини другої статті 16 Закону замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв зокрема наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.
Таким чином, замовник самостійно у тендерній документації установлює вимоги. Про визначення постановою № 1178 особливого підходу до встановлення кваліфікаційних критеріїв до учасника докладніше в узагальненій відповіді, що надана листом від 08.12.2022 № 3323-04/78667-06 "Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування", розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланням:
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=78667
Водночас зазначаємо, що інформаційний ресурс Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель направлений на поширення інформації щодо застосування законодавства про публічні закупівлі. При цьому зважаючи, що питання щодо визначення трудових правовідносин не відноситься до законодавства у сфері публічних закупівель, пропонуємо надіслати запит як електронне звернення через відповідний розділ офіційного веб-порталу Міністерства: 
http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=6b55a2e1-13c3-432e-8472-ef17adee3e3e&title=PoriadokZvernenniaGromadian або http://www.me.gov.ua/Feedback/SendMessage?lang=uk-UA для подальшого його направлення до відповідного структурного підрозділу Міністерства, в компетенції якого знаходиться питання трудових правовідносин.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json