Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Консультації з питань публічних закупівель

Введіть текст для пошуку в консультаціях або відповідях
Умова пошуку
Область пошуку
Додаткова умова пошуку
Область пошуку
Шукати за номером звернення
Номер
Рiк
Bідібрати результати
За темою
За тегами
Останні запити та відповіді
Сортувати за
 
Очистити
23.03.2023
Запитання      Тема: Допорогові закупівлі
Чи можна згідно з Постановою 1178 від 12.10.2022р проводити закупівлі, вартістю меньше 50 тис. по рахунку-фактурі і видатковій накладній, без укладання договору про закупівлю?
Відповідь
22.03.2023
Запитання      Тема: Відкриті торги
За результатами проведених торгів у 2021 році, було укладено трирічний договір на реконструкцію дороги, роботи були призупинені в результаті обставин непереборної сили, спричинених військовою агресією російської федерації та змінами законодавства, які обмежили оплату виконаних робіт Державною казначейською службою. У 2023 році обмеження на проведенні оплати капітального будівництва було скасоване та з’явилася можливість оплачувати виконані роботи, а підрядник підтвердив свої наміри виконувати договірні зобов’язання за договором. Але, враховуючі те, що ціни на матеріально-технічні ресурси зросли в декілька разів та виникла необхідність у заміні деяких технічних рішень, замовником було проведено додаткову експертизу. Тому підрядник просить переглянути суму багаторічного тендерного договору у бік збільшення договірної ціни. Питання, яким чином це можливо провести в межах законодавства?
Відповідь
22.03.2023
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
МКП «Енергоресурс» уклало договір на постачання/закупівлю електричної енергії (надалі – Договір) із формульним ціноутворенням. Згідно з умовами Договору, ціна визначається за підсумками розрахункового періоду з огляду на наступні складові: 1. актуальної ціни закупівлі електричної енергії, що розраховується в залежності від коливання ціни на ринку «на добу наперед» в розрахунковому періоді (місяці) порівняно із місяцем, що передує розрахунковому; 2. тарифу на послуги з передачі електричної енергії, затвердженого НКРЕКП; 3. маржу постачальника, незмінну протягом дії Договору. Розрахунок ціни за одиницю товару щомісячно підтверджується шляхом укладання додаткових угод. На виконання умов Договору постачальник електричної енергії щомісячно надсилає додаткові угоди. Разом з тим, пунктом 3.2.4 Правил роздрібного ринку електричної енергії, визначено, що у разі зміни умов договору про постачання електричної енергії споживачу, у тому числі комерційної пропозиції, електропостачальник не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування повідомляє про це споживача з урахуванням інформації про право споживача розірвати договір. Постачальник не надсилає повідомлення про зміну ціни, посилаючись на те, що умови визначення ціни за Договором залишаються незмінними, бо ціна розраховується в залежності від волатильних показників, які чітко визначені умовами тендерної документації та укладеного Договору. Просимо пояснити, 1) чи правильно визначати ціну за формулою, передбаченою умовами Договору, за перший місяць постачання? 2) чи дійсно постачальник не має обов’язку надсилати письмове повідомлення про ціну електричної енергії, яка буде розрахована за формулою, за 20 днів до підписання додаткової угоди?
Відповідь
27.02.2023
Запитання      Тема: Інше
Чи правомірний п.9.2 договору про закупівлю паливомастильних матеріалів в 2021р .< жодна із стрін не несеніякої відповідальності перед третіми сторонами за справжність інформації а також будь-якої документації отриманої від іншої сторони >
Відповідь
21.02.2023
Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору
Чи може замовник закупівлі робіт/послуг укладати договір про закупівлю на суму меншу, ніж визначено електронною системою закупівель без зменшення обсягів закупівлі за процедурою "відкриті торги" (з особливостями), дотримуючись принципів здійснення публічних закупівель, зокрема максимальної економії (абз.6 п.9 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 - далі Особливості ), керуючись та враховуючи те, що нормами Особливостей також передбачено таке: 1. абз.3 п.18 - Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами електронного аукціону переможця процедури закупівлі, крім випадків, зокрема перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної пропозиції учасника без зменшення обсягів закупівлі 2. п.35 - Відкриті торги проводяться без застосування електронного аукціону
Відповідь

Підписка на новини

https://freegeoip.net/json