• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Херсонський державний університет

Тема: Предмет закупівлі
Тема розширена: Формування Додатку до річного плану
Суть питання: Доброго дня!
Згідно із Наказом МІНІСТЕРСТВа ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ від 19.12.2016 № 2092 "Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі", а саме визначення предмету закупівлі за показником четвертої цифри основного словника, прошу Вашого роз'яснення щодо наступного питання:
Чи може Замовник формувати Додаток до річного плану закупівель, в якому предмети закупівлі будуть визначені одночасно і за показником четвертої цифри основного словника, і за показником п'ятої цифри основного словника (якщо є потреба більш детально визначити предмет закупівлі)? Якщо так, то чи правильно я розумію, що загальна сума допорогових закупівель за предметами, визначеними за показником п'ятої цифри основного словника не повинна перевищувати граничну суму в 200 тис.грн?

З повагою,
Іщенко Наталя
067-18-15-152
Відповідь на запит 98/2017

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Форми документів у сфері публічних закупівель затверджені наказом Мінекономрозитку від 22.03.2016 № 490 “Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель” (далі – Наказ).

Виходячи зі змісту пункту 2 Наказу формами документів у сфері публічних закупівель затверджено обов'язкові поля, що заповнюються замовником в електронній системі закупівель (далі – система) шляхом унесення в них наявної інформації.

У свою чергу, відповідно до абзацу третього пункту 2 Наказу додаток до річного плану закупівель, до якого вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, складається за формою річного плану закупівель шляхом заповнення відповідних полів в системі.

Заповнення форми річного плану закупівлі зокрема передбачає внесення замовником інформації про коди відповідних класифікаторів предмета закупівлі (за наявності).

Відповідно до абзацу другого пункту 1 розділу ІІ Порядку визначення предмета закупівлі  (далі – Порядок), затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454, який установлює спосіб визначення замовником предмета закупівлі відповідно до положень Закону, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Таким чином, замовник визначає предмет закупівлі самостійно з дотриманням вимог Закону та Порядку.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Допорогові закупівлі Предмет закупівлі
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json