• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Управління каналів річки Інгулець

Тема: Зміна істотних умов договору
Тема розширена: Відмінність тендерної пропозиції від умов договору
Суть питання: В тендерній документації Замовника зазначено, що тендерні пропозіції вважаються дійсними протягом 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій (п.29 ч.1 ст.1 Закону). В договорі цієї норми немає (закупівля електроенергії). Питання: чи може Замовник підписавши договір 10.07.2024, цією ж датою підписати додаткову угоду на збільшення ціни за одиницю товару, при наявності підтверджуючого документу про коливання ціни на ринку, також 10.07.2024? Чи ціна не повинна бути змінена протягом 90 днів, та в діях Замовника вбачається правопорушення в частині підписання договору без зазначення цих 90 днів???
Відповідь на запит 385/2024
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на подібні питання міститься у запитах №№ 249/2024,1178/2017, розміщених на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланнями:
https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=0a15dd73-7089-4ef6-8eda-03b38c482fd0&lang=uk-UA
https://me.gov.ua/InfoRez/Details?lang=uk-UA&id=8a9a2dc7-e529-42a1-a953-73a24c90ee89
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі –  Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
При цьому відповідно до підпункту 29 частини першої статті 1 Закону строк дії тендерної пропозиції - установлений замовником у тендерній документації строк, після закінчення якого тендерна пропозиція вважається недійсною та відхиляється.
Згідно з пунктом 11 частини другої статті 22 Закону строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.
Поряд з цим відповідно до частини сьомої статті 26 Закону тендерні пропозиції залишаються дійсними протягом зазначеного в тендерній документації строку. До закінчення цього строку замовник має право вимагати від учасників процедури закупівлі продовження строку дії тендерних пропозицій.
Згідно пунку 17 Особливостей договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 цих особливостей укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону, крім частин другої - п’ятоїсьомої - дев’ятої статті 41 Закону, та цих особливостей. Згідно пункту 18 Особливостей умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків, передбачених цим пунктом.
У свою чергу, згідно з пунктом 19 Особливостей істотні умови договору про закупівлю, укладеного відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпунктів 13 та 15 пункту 13) цих особливостей, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених даним пунктом.
Разом з тим внесення змін до договору про закупівлю здійснюється у випадках, які передбачені Особливостями та умовами такого договору.
Принагідно інформуємо, що  наказом Мінекономіки від 07.05.2024 № 11712 затверджені методичні рекомендації щодо особливостей здійснення публічних закупівель у сфері електроенергетики на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування. Ці рекомендації розроблені з метою формування єдиного підходу до організації публічних закупівель електричної енергії, підготовки тендерної документації та проекту договору про закупівлю (договору про постачання електричної енергії споживачу) і мають рекомендаційний характер. Ознайомитись з наказом можна за посиланням: https://bit.ly/44BMU1G
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Зміна істотних умов
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json