• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від КНП "Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги"

Тема: Інше
Суть питання: Відповідно до Постанови 1178 п.111- у разі коли замовники, які є закладами охорони здоров’я або структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних (військових) адміністрацій, здійснюють закупівлі лікарських засобів, які в установленому законом порядку зареєстровані в Україні, та медичних виробів за переліком згідно з додатком 1, вартість яких становить або перевищує 50 тис. гривень, такі закупівлі здійснюються з використанням електронного каталогу відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407), з урахуванням положень, визначених цими особливостями.
Ми є закладом охорони здоров’я та маємо потребу в закупівлі катетерів, зондів та медичних виробів для лікування хворих із серцево-судинними захворюваннями, які відносяться до переліку згідно з додатком 1.
Проте в електронному каталозі відсутні потрібні профілі в категорії медичні вироби, а саме:
- Мікрокатетер
- Нейропровідники
- Периферичні провідники
Ці вироби якісно відрізняються від зареєстрованих профілів і мають інше призначення.
Наприклад, у категорії «Медичні вироби» є зареєстрований профіль «Коронарні провідники».
Їх призначення: «Провідники для ЧТКА призначені для полегшення розміщення балонних дилатаційних катетерів в ході черезшкірної транслюмінальної коронарної ангіопластики (ЧТКА) і черезшкірної транслюмінальної ангіопластики (ЧТА). Забороняється використовувати провідники АСАХІ для ЧТКА для виконання процедур на кровоносних судинах головного мозку.»
Тоді як нейропровідник: «Дротовий провідник призначений для використання в судинах нервової системи для полегшення розміщення або заміни таких терапевтичних пристроїв, як церебральний катетер та застосовується в нейрорадіології. Провідник призначений для використання тільки в судинах нервової системи.»
А периферичні провідники призначені для: «розміщення та заміни діагностичних та терапевтичних пристроїв у ході внутрішньо судинних процедур. Цей виріб є допоміжним. Цей виріб призначений для використання тільки в периферичних судинах.»
Тобто основна і принципова відмінність цих виробів – сфера застосування, тому вони не можуть бути зареєстровані в існуючих профілях як аналоги.
Коронарні провідники- призначені для втручань на коронарних артеріях, нейропровідники – в судинах нервової системи, а периферичні – в периферичних судинах.
Мікрокатетер – кардинально інший виріб, призначений для забезпечення підтримки при розміщенні дротових провідників в коронарних і периферичних судинах і може використовуватися для заміни одного дротового провідника іншим, також призначений для використання при введенні контрастної речовини в коронарні і периферичні судини. Його використання дозволено лише в коронарних і периферичних судинах.
Ці вироби досить часто закуповуються через Prozorro.
Ми неодноразово зверталися на майданчик, заповнювали гугл форму в кабінеті замовника для додавання до асортименту товарів електронного каталогу нових профілів, але відповіді не отримували. Відповідно даних позицій на сьогодні не додано. При зверненні до фахівців ДП «Медзакупівлі України» відповіді також не отримано.
1. Яким чином закладу охорони здоров’я здійснити закупівлю необхідного товару (який відноситься до додатку 1 Постанови 1178), який відсутній в електронному каталозі?
2. Чи може замовник здійснити закупівлю товарів, які відносяться до обов’язкової закупівлі через запит ціни пропозицій по постанові 1178, через проведення відкритих торгів, якщо такий товар відсутній в електронному каталозі?
Відповідь на запит 335/2024
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листі від 15.04.2024 № 3323-04/27710-06 "Щодо внесення змін" (Щодо закупівлі лікарських засобів) та запиті № 584/2023, що розміщені на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу за посиланнями:
https://me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=3323-04%2F27710-06
https://me.gov.ua/inforez/Details?lang=uk-UA&id=2adc7490-c5fa-4288-87f0-9c378358687e&showMenuTree=true
Так, оскільки адміністрування електронних каталогів для медичних товарів та лікарських засобів здійснює державне підприємство “Медичні закупівлі України”, що визначено централізованою закупівельною організацією відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2021 № 1093, з питань формування та супроводження електронного каталогу в електронній системі закупівель необхідно звертатися до державного підприємства “Медичні закупівлі України”.
Поряд з цим, відповідно до підпункту 4 пункту 5 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 267, МОЗ з метою організації своєї діяльності зокрема здійснює контроль за діяльністю підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління. Оскільки державне підприємство “Медичні закупівлі України” засноване на державній власності та належить до сфери управління МОЗ, із зазначених у зверненні питань слід звернутися до МОЗ.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Електронний каталог
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json