Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Управління (Центр) надання адміністративних послуг Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації

Тема: Інше
Тема розширена: Врахування в роботі постанови КМУ від 04.04.2001 № 332, установами, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів, якщо відповідний розпорядчий документ згідно пункту 2 постанови КМУ від 04.02.2016 № 102 не був затверджений
Суть питання: Наша установа відповідно до п. 12 ст. 2 Бюджетного Кодексу України повністю утримується за рахунок місцевого бюджету.
Плануємо здійснити закупівлю персональних комп’ютерів, а саме автоматизованих робочих місць в комплекті (системний блок, клавіатура, миша, монітор).
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 04.04.2001 № 332
«Про граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп’ютерів, придбання і утримання мобільних телефонів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету» (далі - Постанова) затверджено граничні суми витрат на придбання окремих видів товарів, що придбаваються за рахунок державного бюджету.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2016 № 102 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2001 р. №332» були внесені зміни. У пункті 1 постанови КМУ від 04.02.2016 № 102 «Затвердити граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп’ютерів, придбання та утримання мобільних телефонів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету, республіканського Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів», слова «республіканського Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів» - вилучені. Відповідно до пункту 2 постанови КМУ від 04.02.2016 № 102 рекомендовано органам місцевого самоврядування затвердити протягом місяця граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп’ютерів органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів.
На виконання пункту 2 постанови КМУ від 04.02.2016 № 102 не були затверджені граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, комп’ютерів органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів.
Отже, у зв’язку з вищевикладеним, прошу надати роз’яснення щодо обов’язку врахування в роботі постанови КМУ від 04.04.2001 № 332, якщо відповідний розпорядчий документ згідно пункту 2 постанови КМУ від 04.02.2016 № 102 не був затверджений, та якими граничними сумами ми маємо керуватися при плануванні закупівлі персональних комп’ютерів, а саме автоматизованих робочих місць в комплекті (системний блок, клавіатура, миша, монітор), якщо наша установа утримується за рахунок місцевого бюджету.
Відповідь на запит 462/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад. З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України  від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – постанова № 1178, Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.2001 № 332 (далі – постанова № 332 ) затверджено граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп'ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету.
Водночас основні функції Уповноваженого органу, який здійснює регулювання та реалізує державну політику у сфері закупівель, визначено статтею 9 Закону.
Ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, відповідно до норм Закону, Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить питання застосування законодавства у сфері державної фінансової та бюджетної політики.
Відповідно до Положення про Міністерство фінансів України (далі – Мінфін), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 375 (із змінами), Мінфін є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову, бюджетну та боргову політику, державну політику у сфері міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів, державну політику у сфері державного пробірного контролю, бухгалтерського обліку та аудиту, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері контролю за дотриманням бюджетного законодавства, державного фінансового контролю, державного внутрішнього фінансового контролю, казначейського обслуговування бюджетних коштів, коштів клієнтів відповідно до законодавства, запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, забезпечує формування державної політики у сфері організації та контролю за виготовленням цінних паперів, документів суворої звітності та забезпечує формування та реалізацію єдиної державної податкової, митної політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, державної політики у сфері контролю за трансфертним ціноутворенням, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері видобутку, виробництва, використання та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, їх обігу та обліку. Тому, з питань постанови  № 332 пропонуємо звернутися до вищевказаного центрального органу виконавчої влади.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Інше
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json