• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від державне міське підприємство " Івано-Франківськтеплокомуненерго "

Тема: Відкриті торги
Тема розширена: закупівля паливно-енергетичних ресурсів замовником, зазначеним в п.4 ч.1 ст.2 Закону
Суть питання: Державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" здійснює виробництво, транспортування та постачання теплової енергії споживачам та відноситься до категорії юридичних осіб, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, зазначених в п.4 ч.1 ст.2 Закону України "Про публічні закупівлі" (надалі-Закон).
Відповідно до п.3 ч.6 ст.3 Закону цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені в п.4 ч.1 ст.2 цього Закону, здійснюють закупівлю паливно-енергетичні ресурси для виробництва електричної, теплової енергії.
Норми Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1178 від 12.10.2022, зокрема пунктів 9,13 Особливостей, не передбачають можливості придбання паливно-енергетичних ресурсів юридичними особами, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та /або електронного каталогу для закупівлі товару.
ДМП " Івано-Франківськтеплокомуненерго " закуповує деревинну тріску (код ДК 021:2025 03410000-7 деревина), яка є паливно-енергетичним ресурсом для виробництва теплової енергії.
Керуючись п.12 ч.1 ст.9 Закону просимо надати роз'яснення з наступного питання: Чи можуть замовники, визначені в п.4 ч.1 ст.2 Закону, здійснювати закупівлю паливно-енергетичних ресурсів (деревинної тріски) для виробництва теплової енергії шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та /або електронного каталогу для закупівлі товару.
Відповідь на запит 748/2023
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на подібне питання міститься в запиті № 1325/2021, розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням: https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=0769f2e6-c5e1-4dcd-b664-3bdf83a0163a&lang=uk-UA
При цьому Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі відповідно до Закону з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (із змінами) (далі – Особливості), яка прийнята Урядом на виконання вимог Закону.
Сфера застосування Закону визначена статтею 3 Закону. Виходячи з положень пункту 11 частини першої статті 1 Закону, закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону здійснюються суб’єктами, які є замовниками, визначеними згідно із статтею 2 Закону. У разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання товарів, робіт і послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону та Особливостей, в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами, визначеними Особливостями.
Згідно з пунктом 3 Особливостей замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом. При цьому положення частин п’ятоїшостоївосьмої (з урахуванням положень пунктів 68-76 цих особливостей) і дев’ятої статті 3 Закону застосовуються на умовах, визначених Законом.
Частиною шостою статті 3 Закону визначений перелік випадків, на які не поширюється дія Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання. 
Так, згідно з пунктом 3 частини шостої статті 3 Закону цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі, зокрема паливно-енергетичні ресурси для виробництва електричної, теплової енергії (у тому числі ядерне паливо (опромінене чи неопромінене, зокрема поглинаючі стрижні систем керування та захисту), ядерні матеріали) проведення геологічного вивчення родовищ корисних копалин.
Отже, у разі якщо замовник, який провадить діяльність в окремих сферах господарювання, здійснює закупівлю паливно-енергетичних ресурсів для виробництва електричної, теплової енергії (у тому числі ядерне паливо (опромінене чи неопромінене, зокрема поглинаючі стрижні систем керування та захисту), ядерні матеріали) проведення геологічного вивчення родовищ корисних копалин, така закупівля здійснюється без застосування процедур закупівель, визначених Законом та Особливостями.
В інших випадках замовник здійснює придбання згідно вимог законодавства. 
Одночасно зазначаємо, що ураховуючи частину другу статті 19 Конституції України, а також відповідно до норм Закону та Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459 (зі змінами), до компетенції Мінекономіки як Уповноваженого органу не належить визначення віднесення предметів до таких, на які не поширюється дія Закону у конкретних випадках.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Особливості закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json