Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОХОРОННЕ АГЕНТСТВО "БРОНЯ МЕГА ЛЮКС"

Тема: Тендерна документація
Тема розширена: Відхилення пропозиції Учасника або Переможця
Суть питання: Згідно умов тендерної документації (закупівля охоронних послуг UA-2019-01-17-000928-a) Замовник просить надати документи про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації (свідоцтво) охоронника, а також копії діючих станом на дату завантаження довідок із психоневрологічного і наркологічного диспансеру працівників (охоронників), які будуть залучені до виконання договору. При цьому Замовник вимагає у тендерній документації надати Лист-згоду на обробку персональних даних, який повинен заповнюватися тільки представником Учасника, або посадовою особою Учасника. Лист-згоду на обробку персональних даних працівників (охоронників) Замовник у тендерній документації не вимагає.

Згідно ч.1,ч.2 ст.7 Закону України «Про захист персональних даних»:
«1.Забороняється обробка персональних даних про расове або етнічне походження, політичні, релігійні або світоглядні переконання, членство в політичних партіях та професійних спілках, засудження до кримінального покарання, а також даних, що стосуються здоров’я, статевого життя, біометричних або генетичних даних.
2. Положення частини першої цієї статті не застосовується, якщо обробка персональних даних:
1) здійснюється за умови надання суб'єктом персональних даних однозначної згоди на обробку таких даних.»

Чи повинен Замовник відхилити пропозиції Учасника або Переможця, якщо вони не надали у своїх тендерних пропозиціях Листа-згоди на обробку персональних даних працівників (охоронників) стосовно інформації про здоров’я (довідок із психоневрологічного і наркологічного диспансеру), порушуючи Закон України «Про захист персональних даних»?
Відповідь на запит 52/2019

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.

Водночас повідомляємо, що на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель, за посиланнями http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=6&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc та http://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?lang=uk-UA&id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&pageNumber=4&fCtx=inName&fSort=date&fSdir=desc розміщено листи від 07.02.2017 № 3302-06/3812-06 “Щодо розробки тендерної документації” та від 16.11.2017 № 3304-06/41825-06 “Щодо надання узагальнених рекомендацій для складання тендерної документації”.

У свою чергу, відповідно до статті 23 Закону фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання тендерної  пропозиції звернутися через електронну систему закупівель до замовника за роз’ясненнями щодо тендерної документації та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону.

Разом з тим перелік підстав відхилення тендерних пропозицій учасників визначений статтею 30 Закону та є вичерпним. При цьому рішення про відхилення тендерної пропозиції приймається замовником самостійно за наявності підстав, встановлених у статті 30 Закону.

Водночас до компетенції Мінекономрозвитку не належить визначення правомірності дій замовника у конкретних випадках.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Тендерна документація
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json