Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від АТ "Укргазвидобування"

Тема: Інше
Тема розширена: Щодо початку перебігу строків в публічних закупівлях
Суть питання: Відповідно до загальноприйнятої практики та підходу до умов проведення закупівель, початок перебігу строків в таких закупівлях здійснюється відповідно до частини 1 статті 253 Цивільного кодексу України, а саме: перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок. Зазначене підтверджується в тому числі і роз’ясненнями Міністерства економіки України з цього питання, зокрема за посиланням https://me.gov.ua/InfoRez/Details?id=d6c6d6ed-bbd8-4463-a583-32b0a49d88a9&lang=uk-UA.
Разом з тим, відповідно до постанови Верховного Суду від 21.12.2019 у справі №916/452/19 (та інші численні позиції судів), розрахунок перебігу строку згідно абз. 15 п. 47 Особливостей, має починатися з дня настання відповідної події (а не з наступного дня настання відповідної події). Відповідно існують різні підходи до розрахунку строків у разі якщо зазначено початку перебігу «з дня» та «з дати».
Таким чином, просимо надати роз’яснення щодо наступного:
1. Яким чином здійснювати розрахунок строків в публічних закупівлях, зокрема з якого дня/дати починається перебіг відповідного строку;
2. Яким чином обчислювати початок перебігу строку у випадку зазначення початку перебігу «з дня» та «з дати»;
3. Яким чином обчислювати початок перебігу строку у конкретних випадках:

1. Ч. 10 ст. 29 Закону - Строк розгляду тендерної пропозиції/пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів з дня визначення найбільш економічно вигідної пропозиції. Такий строк може бути аргументовано продовжено замовником до 20 робочих днів. У разі продовження строку замовник оприлюднює повідомлення в електронній системі закупівель протягом одного дня з дня прийняття відповідного рішення.
2. Абз. 15 п. 47 - Особливостей Переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 цього пункту.
3. Абз. 4 п. 49 Особливостей - Замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 15 днів з дати прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладення договору може бути продовжений до 60 днів.
Додаткові матеріали:
Відповідь на запит 400/2024
Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в запиті № 123/2023 , розміщеному на інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням:
https://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=1c50d66b-a34f-4b83-8ae3-e1fdea208d80&lang=uk-UA
Водночас наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua,  відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу є державне підприємство “ПРОЗОРРО” (далі – ДП “ПРОЗОРРО”). Тому, з питань технічної реалізації  вимог законодавства слід  звертатися до адміністратора системи ДП “ПРОЗОРРО”.
Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Електронна система закупівель
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json