• Перейти до основного вмісту

Міністерство економіки України

Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Меню

Запит від Слобожанський комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №4 Комсомольської селищної ради

Тема: Інше
Суть питання: Наказом директора закладу призначена уповноважена особа по публічним закупівлям в особі вихователя-методиста, який має повну вищу освіту. Чи входить в функції уповноваженої особи займатися питанням щодо укладення та виконання договорів про закупівлі. Наша уповноважена особа відмовляється займатися договорами, вважає що в її функції це не входить. За уповноважену особу з 19.04.2020 року буде отримувати доплату в розмірі 50% посадового окладу за проведення процедури закупівель на ПРОЗОРО. Укладанням договорів займається директор закладу ( без доплати).Хто повинен займатися укладанням договорів Згідно Закону? Дякуємо
Відповідь на запит 573/2020

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09.2019 № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону) набрав чинності 20.10.2019 та буде введений в дію з 19.04.2020.

Частиною десятою статті 11 нової редакції Закону визначено функції уповноваженої особи.

Поряд з цим на виконання пункту 11 частини першої статті 8 та частини п’ятої статті 11 Закону України “Про публічні закупівлі” затверджений наказ Мінекономрозвитку від 30.03.2016 № 557 “Про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)” (далі – Примірне положення).

Відповідно до абзацу третього пункту 3.1. розділу ІІІ Примірного положення уповноважена особа (особи) може мати право на підписання договорів про закупівлю у разі надання замовником таких повноважень, оформлених відповідно до законодавства.

При цьому згідно з пунктом 3.10 розділу ІІІ Примірного положення уповноважена особа (особи), зокрема аналізує виконання договорів, укладених згідно із Законом України “Про публічні закупівлі”.

Крім того, відповідно до пункту 3.11 розділу ІІІ Примірного положення уповноважена особа (особи) має право, зокрема: ініціювати створення робочих груп з числа службових (посадових) та інших осіб структурних підрозділів замовника з метою складання технічних вимог до предмета закупівлі, оцінки поданих тендерних пропозицій, підготовки проектів договорів тощо; приймати рішення, узгоджувати проекти документів, зокрема договору про закупівлю з метою забезпечення його відповідності умовам процедури закупівлі, та підписувати в межах своєї компетенції відповідні документи.

Отже, замовники  самостійно визначають функціональні обов`язки уповноваженої особи в положенні про уповноважену особу, керуючись вимогами нової редакції Закону, та  можуть ураховувати Примірне положення в тій частині, що не суперечить вимогам нової редакції Закону.

Водночас на Інформаційному ресурсі Уповноваженого органу з питань закупівель за посиланням https://www.me.gov.ua/InfoRez/DocumentsList?id=f2e30594-ba6c-420f-9c24-2a852415a884&tag=InforezKnowledgeDb&lang=uk-UA&fNum=24218 розміщено лист від 10.04.2020 № 3304-04/24218-06 Щодо організації закупівельної діяльності замовника.

Відповідь надано: Департаментом сфери публічних закупівель Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Теги: Уповноважена особа
Чи була ця відповідь корисною для вас?
Так Ні
https://freegeoip.net/json